47. Tyskie Spotkania Teatralne.

 


Teatr Mały – 7.10.2021 r. – 3.11.2021 r.
Podczas 47. Tyskich Spotkań Teatralnych zaprezentujemy 12 spektakli!
Wśród nich szczęśliwa 7. spektakli konkursowych!
4 listopada, godz. 17:00
„Gino i Suzi. Kucharze”, reż. Agnieszka Cianciara – Fröhlich, Trupa KOMEDIANTY / FUNDACJA STUDIO DONO
Komediowy galimatias pełen gagów, zabawnych zawirowań, wykwintnych dań, smaków, zapachów, dźwięków i kolorów trzyma widza przyklejonego do patelni, aż do samego końca.
Spektakl  trwa 60 min.
4 listopada, godz. 20:00
„Mady Baby Kropka Klik!”, reż. Grzegorz Kempinsky, Akademicki Teatr Remont
Spektakl to druzgocąca opowieść o wyborach pomiędzy dobrem a złem, Bogiem a szatanem. Kryzys, który spotyka głównych bohaterów jest uniwersalny dla każdego z nas.
Spektakl trwa 90 min.
5 listopada, godz. 18:00
„Disco Mori”, reż. Maciej Dziaczko, Grupa Artystyczna Teatr T.C.R.
Prosta radość „muzyki chodnikowej” zderzona jest z dramatem głównego bohatera – bożyszcza tłumów- Jarco Polo, postawionego przed ścianą drastycznych wyborów, z których każdy gorszy jest od następnego.
Spektakl trwa 65 min.
5 listopada, godz. 20:30
„Hej Ty”, reż. Marek Kościółek i Anna Giniewska, Teatr Krzyk
Co nam zostaje, kiedy świat wiruje i pędzi obok, a my wkraczamy w dorosłość? Jak zapytać siebie o siebie w świecie? Ze swoim bagażem otoczenia, rodziny, relacji i marzeń, które pojawiają się przecież w toku naszych wspólnych inicjacji ze światem. A przecież czasami tylko chwile, ułamki zdarzeń i naszych wspólnych przeżyć bywają zapamiętane i ważne. A często przecież bywa i tak, że mamy tylko siebie. Może to wystarczy?
Spektakl trwa 35 min.
6 listopada, godz. 16:00
„Niewiasty”, reż. Karolina Przystupa, Teatr AST Wrocław
Troje Archaniołów: Michał, Gabriel i Rafał próbują zmienić bieg wydarzeń i dać biblijnej Ewie szansę na zmianę decyzji, przedstawiając jej historie biblijnych kobiet, pokolenia po niej. Spektakl dla widzów powyżej 16 roku życia.
Spektakl trwa 50 min.
6 listopada, godz. 20:00
„Stan Stabilny”, reż. Tadeusz Łomnicki, Teatr Bez Rzędów
Spektakl „Stan stabilny” to lekka i osobista opowieść o pokoleniu X i Y czyli trzydziesto-, czterdziesto- i pięćdziesięciolatków. Opowieść, w której bohater w rozmowie z widzem, psychiatrą, światem i w końcu ze sobą samym mierzy się ze zmartwieniami wspólnymi dla wielu z nas. W końcu opowieść́, w której bohater stara się przede wszystkim o jedno – utrzymać stan stabilny.
Spektakl trwa 50 min.
7 listopada, godz. 12:00
„Szac”, reż. Iwona Woźniak, Teatr Naumiony
„Szac” to historia zwykłego człowieka, który podejmując takie, a nie inne decyzje wpływa na życie innych ludzi. Historia , którą można odnaleźć w każdej śląskiej rodzinie.
Spektakl trwa 60 min.
47. Tyski Festiwal Teatralny rozpocznie się już 3 listopada i potrwa do 10 listopada. Wstęp na wszystkie prezentacje spektakli konkursowych jest bezpłatny, a zwycięzców poznamy 7 listopada.

Patronat medialny: TVP Kultura, Gazeta Wyborcza, Antyradio, e-teatr.pl, Pismo Teatr, teatralny.pl, Teatr dla Wszystkich.