Pierwsza porażka tyskich rezerw : GKS II Tychy – Podbeskidzie II Bielsko-Biała 2:3

Po dwudziestu meczach bez porażki, rezerwy GKS Tychy znalazły swojego pogromcę. W meczu „drugich garniturów” tyszanie musieli uznać wyższość Podbeskidzia, przegrywając 2:3.

Podopieczni trenera Jarosława Zadylaka już w 5. minucie objęli prowadzenie. Akcję, którą doskonałym przerzutem w poprzek boiska do Pawlusińskiego zainicjował Misztal, wykończył strzałem pod poprzeczkę Machowski.

Pięć minut później miejscowi mieli dwukrotnie szansę na podwyższenie wyniku, ale wpierw strzał Machowskiego wybronił Pochłopień, a chwilę później w sukurs bramkarzowi gości przyszła poprzeczka po uderzeniu Krężeloka.

Jak mówi stare, piłkarskie porzekadło – niewykorzystane sytuacje się mszczą – tak i niestety w tym meczu miało ono aż nazbyt mocny wydźwięk. Jeszcze w 20. minucie Odyjewski zdołał obronić strzał Laskowskiego, ale przy próbie Bućko zza pola karnego, nie miał nic do powiedzenia i młody napastnik, wypożyczony z Tychów, umieścił futbolówkę w samym oknie.

W dalszej części spotkania „Trójkolorowi” mieli kilka okazji do zmiany wyniku, ale żadna z prób nie była skuteczna. Dopiero w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, niezawodny w takich momentach Łukasz Kopczyk wykorzystał wrzutkę po rzucie rożnym i strzałem przy słupku dał nam prowadzenie 2:1.

Po pół godzinie gry miejscowi ponownie mogli podwyższyć wynik, ale odważny rajd Pipi zakończył się minimalnie niecelnym uderzeniem w polu karnym rywali. Jeszcze lepszą okazję miał w 68. minucie Staniucha, ale i on przestrzelił będąc na 8 metrze.

Takie sytuacje musimy wykorzystywać, bo później okazują się one decydującymi. Nam nie udało się strzelić ani na 2:0, ani na 3:1, a rywale w dalszej części gry zrobili swoje – tłumaczył trener GKS II Tychy.

Chwilę później piłkarskie porzekadło dało o sobie znać po raz drugi. Tym razem, wprowadzony w przerwie na boisko, Wania strzałem z 25 metra zaskoczył Odyjewskiego i ten po raz drugi tego dnia musiał wyciągać piłkę z siatki.

Takie wyniki charakteryzują drugie drużyny. To tak naprawdę są bardzo młodzi chłopcy, którzy nie potrafią jeszcze ustabilizować swojej formy. Dzisiaj wynik mógł być korzystny zarówno w jedną jak i w drugą stronę. Zobaczyliśmy mecz walki z dużym tempem i kilkoma naprawdę świetnymi akcjami. Wynik oczywiście nas cieszy, aczkolwiek priorytetem jest dla nas dostarczanie zawodników do pierwszej drużyny – powiedział trener gości Dariusz Kołodziej.

W 77. minucie bramkarz Tychów w podobnej sytuacji zdołał wybronić uderzenie Kukuły, ale w 85. minucie w sytuacji sam na sam z Wanią musiał uznać wyższość rywala i Podbeskidzie sensacyjnie objęło prowadzenie, nie oddając go już do samego końca.

Trzeba jasno powiedzieć, iż przegraliśmy zasłużenie. Byliśmy zespołem słabszym i po bardzo przeciętnym meczu w naszym wykonaniu kończymy pewną serię. Na pewno szkoda, bo dzisiaj bramki strzelaliśmy sobie praktycznie sami. W naszej grze było dużo niedokładności i niewymuszonych błędów – zakończył trener Jarosław Zadylak.

GKS II Tychy – TS Podbeskidzie II Bielsko-Biała 2:3 (2:1)

Sędziował: Dawid Cieślok (Ruda Śląska)

GKS II Tychy: 1. Odyjewski – 17. Pipia Ż, 4. Zarębski Ż, 19. Kopczyk, 6. Hachuła, 11. Misztal (46, 5. Ploch Ż), 34. Krężelok, 18. Pawlusiński (74, 31. Orliński), 47. Biegański, 24. Paluch (66, 9. Staniucha Ż), 79. Machowski. Trener Jarosław Zadylak.