Dzień Przedsiębiorcy 2021 w Tychach.

 


Chcesz założyć własną firmę, a może jesteś już przedsiębiorcą i potrzebujesz fachowej porady. Zapraszamy cię na dzień otwarty, podczas którego będziesz mógł skorzystać z pomocy specjalistów. 7 września w Urzędzie Miasta odbędzie się Dzień Przedsiębiorcy.

Przedsiębiorcy, ale również wszyscy którzy planują rozpoczęcie biznesu będą mogli skorzystać w jednym miejscu ze wsparcia specjalistów.

Do dyspozycji uczenistników tyskiego dnia przedsiębiorcy będą pracownicy:

  • Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Katowicach
  • Funduszu Górnośląskiego SA w Katowicach
  • Okręgowej Izby Przemysłowo-Handlowej w Tychach
  • Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Urzędu Skarbowego w Tychach
  • Powiatowego Urzędu Pracy w Tychach oraz Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach
  • Wydziału Ewidencji Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta Tychach.

Urzędnicy wyjaśnią procedury związane z rejestracją działalności gospodarczej. Startujący z biznesem będą mogli dowiedzieć się, jaką formę opodatkowania wybrać oraz z jakich ulg mogą skorzystać. W kontekście pandemii COVID-19 będzie można uzyskać porady w zakresie istniejących form pomocy dla przedsiębiorstw, które w jej wyniku ucierpiały.

Podczas tyskiego Dnia Przedsiębiorcy będzie również okazja do zapoznania się z realizowanym przez miasto i Tyskie Stowarzyszenie Budownictwa Społecznego, programem „KLUCZ DO BIZNESU”, dzięki któremu można uzyskać lokal na siedzibę firmy na preferencyjnych zasadach.

Organizatorem spotkania jest Wydział Ewidencji Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta w Tychach.

Dzień Przedsiębiorcy odbędzie się 7 września 2021 r. od godz. 12.00 -14.00 w Urzędzie Miasta Tychy przy al. Niepodległości 49 (sala sesyjna I piętro).Źródło : https://umtychy.pl/