Trwają zapisy do TLF – zostały ostatnie 3 wolne miejsca.

 


Od poniedziałku 23.08.2021 pełną parą rozpoczęły się zapisy do 12 edycji Tyskiej Ligi Futsalu. Wcześniej przez 2 tygodnie prawo do zgłoszenia miały wyłącznie zespoły, które grały w poprzednim sezonie. Z tej możliwości skorzystało aż 15 drużyn, a to oznacza, że zostały zaledwie 3 ostatnie wolne miejsca, ponieważ w sezonie 2021/2022 może zagrać maksymalnie 18 drużyn. Nadchodzące rozgrywki będą wyjątkowe, ponieważ pierwszy raz w historii zespoły zostaną podzielone na 1 i 2 ligę, co pozwoli uniknąć meczów, w których spotykają się drużyny ze znacznie odbiegającym poziomem.
„W sezonie 21/22 poza walką o mistrzostwo, gra toczyć się będzie również o utrzymanie (1 liga), ale również o awans z 2 drugiej ligi na wyższy szczebel rozgrywkowy. To bez dwóch zdań wpłynie na widowiskowość i atrakcyjność ligi, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Dzisiaj gra w TLF to prawdziwy prestiż, a wygrać nasze rozgrywki z roku na rok jest coraz trudniej. Poziom gry wzrasta z każdym kolejnym sezonem, dlatego tym bardziej cieszę się, że zespoły z nieco mniejszym potencjałem piłkarskim będą mogły grać między sobą w drugiej lidze, dzięki czemu unikniemy wysokich porażek z faworytami co dla nikogo nie jest przyjemne. Miejsca w TLF rozchodzą się jak świeże bułeczki, a na dzisiaj zostało nam ich zaledwie trzy. Jeśli ktoś jeszcze ma wątpliwości czy zgłosić swój zespół do najlepszych rozgrywek dla amatorów na świecie, to zapewniam, że zapisując się do TLF nie pożałują swojej decyzji. Świadczy o tym fakt, że dołączają do nas kolejne nowe zespoły, a stare grają w TLF nawet od 12 lat” – mówi Mariusz Niemczewski .
Przypominamy, że Organizatorem Tyskiej Ligi Futsalu jest Klub GKS Futsal Tychy, a mecze rozgrywane są na nowoczesnej hali przy al. Piłsudskiego 20 wyłącznie w weekendy w pełnym wymiarze czasowym 2 x 20 minut.
Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową na futsaltychy@gmail.com oraz pod numerem telefonu 781 802 527