Drugi medal Karoliny Nai w Tokio !! Brąz w K4 na 500 m.

Tyszanka Karolina Naja zdobyła drugi medal na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio !! Po srebrym medalu z Anną Puławską przyszedł czas na medal brązowy w czwórce na 500 m. Brawo Karolina !!

Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska zdobyły brązowy medal igrzysk olimpijskich w konkurencji K4 500 m kajakarskich regat w Tokio. To 13. krążek dla Biało-Czerwonych w Tokio.

Polki były czwarte w połowie dystansu, ale za 250. metrem przesunęły się na trzecią lokatę i nie oddały jej już do mety. Triumfowały Węgierki. Srebro wywalczyły Białorusinki.

Polki do decydującej fazy rywalizacji kajakarskich czwórek zakwalifikowały się w fantastycznym stylu. Najpierw pewnie wygrały swój wyścig eliminacyjny, bezpośrednio awansując do półfinałów ze znakomitym czasem 1:33.468.

W 1/2 finału znów pokonały wszystkie konkurentki. Do półmetka Biało-Czerwone płynęły co prawda za Nowozelandkami, tracąc do nich 0,77 sekundy. W drugiej części dystansu Polki odrobiły jednak straty z nawiązką i finiszowały na pierwszym miejscu, wygrywając z drugą na mecie Nową Zelandią o 0,215 s.

To już trzynasty medal polskich sportowców na igrzyskach olimpijskich w Tokio i drugi w kajakarstwie. W konkurencji K2 na 500 m srebro wywalczyły wcześniej Naja i Puławska. Łączny dorobek Biało-Czerwonych to cztery złote krążki, cztery srebrne i pięć brązowych.