Sparing rezerw : GKS II Tychy – LKS Jawiszowice 6:1

Trzecią z rzędu wygraną zanotowali tyscy rezerwiści podczas przedsezonowych przygotowań. Tym razem podopieczni trenera Jarosława Zadylaka pewnie pokonali czwartoligowców z Małopolski 6:1.

Na pierwsze trafienie w tym meczu przyszło nam poczekać niespełna kwadrans. Na listę strzelców wpisał się Kopczyk skutecznie zamykając dośrodkowanie z rzutu wolnego i strzałem z głowy pokonał bramkarza gości. W kolejnych minutach swoje okazje mieli Machowski, Kozina czy ponownie Kopczyk, ale w żadnym przypadku piłka nie znalazła drogi do bramki. Dopiero w 41. minucie sposób na golkipera gości znaleźli Kozina z Paluchem. Ten pierwszy wszedł odważnie w pole karne, zagrał wzdłuż linii piątego metra, a Paluchowi wystarczyło już tylko dostawić nogę i mieliśmy 2:0.

Po zmianie stron tyszanie mocniej ruszyli do ataku i kilka minut ustawili sobie resztę spotkania. Wpierw w 57. minucie bliźniaczą akcję jak na 2:0 przeprowadzili Orlińskim z Żelazowski , a kilkadziesiąt sekund później Kozina wykorzystał błąd bramkarza przy wyprowadzaniu piłki i strzałem z dystansu podwyższył na 4:0.

Co prawda przyjezdni wykorzystali moment nieuwagi „Trójkolorowych” i w 62. minucie zdobyli gola, ale ostatnie słowo należało do piłkarzy GKS Tychy. Na 5:1 podwyższył Połap, uderzając „pod ladę” z pięciu metrów, a wynik ustalił Żelazowski zabawiając się przy okazji z bramkarzem i defensywą rywali.

Kłopot bogactwa sprawił, że zagraliśmy dzisiaj na dwa składy. Każdy z piłkarzy pokazał jednak, że zasługuje na miejsce w drużynie i rywalizacja o wyjściową jedenastkę będzie toczyć się do ostatniego treningu. Wynik sparingu cieszy, jak każda wygrana, ale to już przeszłość i skupiamy się na następnych rywalach – powiedział Łukasz Kopczyk.

GKS II Tychy – LKS Jawiszowice 6:1 (2:0)

6:1 Żelazowski (86.)

GKS II Tychy: 12. Odyjewski – 96. Połap, 78. Bielusiak, 19. Kopczyk, 3. Stefaniak, 32. Krężelok, 11. Misztal, 17. Kozina, 79. Machowski, 47. Biegański, 24. Paluch oraz 90. Baczewski, 13. Legenzow, 6. Hachuła, 18. Orliński, 77. K. Rutkowski, 31. Żelazowski, 8. Zubrzycki, 7. Kokoszka, 20. Ploch, 21. Wilk, 14. Śmiłowski. Trener Jarosław Zadylak.