14 punktów karnych i 600 złotych mandatu zarobiła 35-letnia tyszanka.

 


Policjanci tyskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej 35-letnią kierującą fordem. Kobieta na krótkim odcinku ulicy Towarowej dopuściła się kilku wykroczeń. Łącznie „zarobiła” 14 punktów karnych i 600 złotych mandatu. Apelujemy o jazdę zgodą z przepisami i o rozsądek na drodze.

Sporo punktów zebrała 35-letnia kierująca, która jadąc ulicą Towarową popełniła kilka wykroczeń. Grupa „SPEED”, nie skupia swojej uwagi wyłącznie na przekraczaniu dopuszczalnej prędkości. Ich uwagę tym razem przykuła jazda kierującej pojazdem lewym pasem ruchu. Jest to jedno z takich wykroczeń, które prowadzi do niebezpiecznych sytuacji i zdarzeń drogowych, a także wpływa na pogorszenie płynności ruchu. Podczas jazdy kobieta dopuściła się także innego bardzo niebezpiecznego manewru na drodze. W pewnym momencie ominęła inny pojazd, który zatrzymał się aby przepuścić pieszych przez oznakowane przejście dla pieszych. Wszystkim tym wykroczeniom towarzyszyło także przekroczenie prędkości o 20 km/h. Łącznie 35-letnia kobieta otrzymała 600 złotych mandatu i 14 punktów karnych.

Policjanci grupy SPEED od początku roku skontrolowali ponad 1300 pojazdów i ujawnili prawie półtora tysiąca wykroczeń. W 17 przypadkach zatrzymywali prawo jazdy, a 49 kierującym zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

Przypominamy, że większości zdarzeń drogowych jesteśmy w stanie uniknąć poprzez jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego.


Źródło : https://tychy.policja.gov.pl/