Wygrana tyszan w ostatnim meczu kontrolnym przed startem sezonu Fortuna 1 Ligi.

W ostatnim meczu kontrolnym przed startem sezonu 2021/22 Fortuna 1 Ligi, piłkarze GKS Tychy pokonali ligowego przeciwnika, drużynę GKS Jastrzębie 5:2 (3:1). Łupem bramkowym w tyskim zespole podzielili się: dwukrotnie Tomáš Malec, Sebastian Steblecki, Nemanja Nedić i Michał Staniucha. Goście odpowiedzieli trafieniami Daniela Rumina z rzutu karnego oraz Adriána Balboa.

Dla podopiecznych Artura Derbina była to ostatnia próba przed pierwszym meczem nowych rozgrywek z ŁKS Łódź (30.07, g. 20:30).

5:2 – Adrián Balboa (118.)

GKS Tychy: I połowa: Konrad Jałocha – Maciej Mańka, Łukasz Sołowiej, Kamil Szymura, Krzysztof Wołkowicz – Marcin Kozina, Sebastian Steblecki, Wiktor Żytek, Łukasz Grzeszczyk, Bartosz Biel – Tomáš Malec. II połowa: Konrad Jałocha (91. Adrian Odyjewski) – Dominik Połap, Nemanja Nedić, Bartosz Zarębski, Marcel Stefaniak – Michał Staniucha, Oskar Paprzycki, Marcel Misztal, Dorian Orliński, Kacper Piątek – Gracjan Jaroch. Trener Artur Derbin.