Rodzinne warsztaty choreograficzne – Uruchomić nieruchome.

 


Zapraszamy na rodzinne warsztaty choreograficzne, które odbędą się 25 lipca o godzinie 12:00 na dziedzińcu teatralnym.

„URUCHOMIĆ NIERUCHOME” – rodzinne warsztaty choreografii z przedmiotem

Warsztaty inspirowane pracą przy produkcji spektaklu dla najmłodszych „NIE-MA”.
Podczas warsztatu, w dobrej zabawie, ale też z pełną uważnością, będziemy odkrywać możliwości tańczenia, poruszania się i komponowania ruchu wraz z nieożywionymi przedmiotami.

prowadzenie: Monika Szpunar

MONIKA SZPUNAR – jest tancerką i performerką o międzynarodowym doświadczeniu i wykształceniu. W czerwcu 2012 roku ukończyła Krakowską Akademię Tańca „L’art de la Danse”, uzyskując Dyplom Tancerza ZASP. Swoją edukację artystyczną Monika kontynuowała w ACTS / Ecole de Danse Contemporaine w Paryżu i w The Place, London Contemporary Dance School w Londynie, które ukończyła dyplomem z wyróżnieniem (First class BA (Hons) Degree in Contemporary Dance). Podczas studiów tańczyła w choreografiach takich twórców jak: Victor Quijada, Dam Van Huynh, Kaori Ito czy Ohad Naharin.W 2016 roku spędziła 6 miesięcy w Brazylii, podczas których współpracowała z Fernando Martinsem, Jorge Garcią i Rafaelą Sahyoun oraz prowadziła warsztaty improwizacji tanecznej dla studentów Unicamp (University of Campinas).Monika Szpunar jest współzałożycielką, choreografem i tancerką The Yonis żeńskiego kolektywu improwizacji ruchu, działającego od 2017 roku i realizującego projekty z pogranicza teatru, tańca i performansu. Wraz z The Yonis występowała w londyńskich teatrach (The Yard, Stratford Circus Arts Center czy The Place) oraz na festiwalach: Edinburgh Fringe w Szkocji czy Festival D’Avignon we Francji. Monika tworzy również choreografie, prowadzi zajęcia z technik tańca współczesnego, przede wszystkim floorwork, taniec fizyczny i improwizacje oraz współpracuje z artystami takimi jak Elinor Lewis czy Livia Rita. Prace Moniki wystawiane są na platformach tanecznych takich jak Resolution w The Place czy Center 151 w Hackney, Londyn. Monika nieustannie doskonali swój warsztat poprzez uczestnictwo w międzynarodowych warsztatach z nauczycielami takimi jak David Zambrano, Hannes Langolf czy Thomas Hauert. Współtworzy kolektyw praktyki siostrzeństwa.

JOANNA PIWOWAR-ANTOSIEWICZ – kompozytorka muzyki do spektakli teatralnych, piosenko-pisarka,. Słuchaczka Laboratorium Nowych Praktyk Teatralnych Nowego Teatru w Warszawie oraz Pedagogiki Teatru Uniwersytet Warszawski. Laureatka Nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego przyznawanej artystom łączącym w swej twórczości różne dziedziny sztuki. Współpracowała m.in. z Teatr Powszechny w Łodzi, Teatr Muzyczny ROMA, Teatr Zagłębia w Sosnowcu. W oparciu o autorską metodę prowadzi warsztaty interdyscyplinarne łączące teatr, muzykę, plastykę, literaturę, multimedia. Specjalistka ds. programowania edukacji teatralnej w Teatrze Małym w Tychach.

ANNA BIAŁOŃ – pedagog, animator kultury, reżyser, aktorka z zamiłowania. Absolwentka studiów podyplomowych z reżyserii teatru dzieci i młodzieży w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu, a także Studium Terapii przez Sztukę przy Teatrze Ludowym w Krakowie. W Teatrze Małym zatrudniona na stanowisku specjalisty ds. edukacji teatralnej.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura – Interwencje 2021


Źródło : https://teatrmaly.tychy.pl/