Łukasz Grzeszczyk i Łukasz Sołowiej zostają w GKS Tychy.

 


Łukasz Grzeszczyk i Łukasz Sołowiej będą zawodnikami GKS Tychy w najbliższym sezonie Fortuna 1 Ligi. Kontrakty obu piłkarzy, które wygasały z końcem czerwca – w związku ze spełnieniem ich zapisów – zostały automatycznie przedłużone i będą obowiązywać do 30 czerwca 2022 roku.

Dla kapitana tyskiej drużyny, który nie tak dawno przekroczył granicę 200. meczów rozegranych w trójkolorowych barwach, będzie to już ósmy sezon w GKS-ie. „Grzeszczu” trafił do Tychów w grudniu 2014 roku i w ciągu siedmiu i pół roku gry stał się wiodącą postacią drużyny, w wielu momentach prowadząc ją do zwycięstw.

Łącznie w zielono-czarno-czerwonych barwach 33-letni pomocnik rozegrał dotychczas 193 mecze ligowe, w których strzelił 55 goli. Ponadto wystąpił w 8. spotkaniach rozgrywek o Puchar Polski i zdobył w nich 2. bramki. Ciąg dalszy nastąpi!

Dla Łukasza Sołowieja będzie to z kolei czwarty sezon spędzony w tyskim zespole. 32-letni środkowy obrońca do Tychów przeniósł się w przerwie zimowej sezonu 2018/19 ze Stomilu Olsztyn.

Urodzony w Sokółce zawodnik w trójkolorowej drużynie wystąpił do tej pory w 56. spotkaniach ligowych i strzelił w nich 3 bramki. Do swojego bilansu dołożył również 5 meczów w rozgrywkach Pucharu Polski.


Źródło : https://gkstychy.info/pilka-nozna/