Sześć medali tyskich lekkoatletów w mistrzostwach Śląska.

W dniach 12-13 czerwca w Gliwicach odbyły się mistrzostwa Śląska w lekkiej atletyce. Zawodnicy MOSM Tychy zdobyli sześć medali!

Po złote medale sięgnęli Oliwia Ślusarczyk w skoku w dal U-20, która szykuje się do mistrzostw Polski U-20 w Lublinie oraz Mateusz Misterek w trójskoku U-18, którego osiągnięty wynik 13,04 m to rekord życiowy oraz aktualnie najlepszy w Polsce wynik 16-latka.

Srebro zdobyła Karolina Kozik w biegu na 1500 m U-20 z czasem 4.54,18 (rekord życiowy).

Natomiast po brązowe medale sięgnęli Magdalena Wilk w biegu na 1500 m U-20 (czas: 5.08,47 – rekord życiowy), Artur Bizoń w biegu na 800 m U-18 (czas: 2.02,31 – rekord życiowy) oraz Mateusz Miesterek w skoku w dal U-18.

Z innych ciekawszych wyników należy zwrócić uwagę na Adama Wareckiego, który w skoku w dal U-20 zajął 4. miejsce (ulewa przeszkodziła mu w walce o medal), a Kacper Skupnik w biegu na 100 m poprawił swój rekord życiowy (czas: 11,80).

Trenerami zawodników są Józef Gawlina oraz Bogdan Przybycin. Gratulujemy!