Karolina Naja wicemistrzynią Europy.

Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły na torze Malta w Poznaniu srebrny medal mistrzostw Europy w kajakarstwie w konkurencji K2 500 m. Zwyciężyła osada Węgier.

Naja i Puławska ponownie wsiadły do dwójki po bardzo długiej przerwie. Po raz ostatni na dużej imprezie rywalizowały w sierpniu 2019 – w mistrzostwach świata w Szegedzie, gdzie wywalczyły srebrny medal. – Tak naprawdę pierwszy raz od mistrzostw świata pięćsetkę razem popłynęłyśmy w ubiegłym tygodniu na regatach kontrolnych. Na mistrzostwach Europy to był nasz drugi start. Tych treningów wspólnych w osadzie nie było zbyt wiele – przyznała Karolina Naja.

Polki wygrały z trzecimi Białorusinkami zaledwie o 0,03 sekundy. Pierwotnie na tablicy wyników pojawiły się na trzecim miejscu, dopiero fotofinisz „przesunął” je na drugą lokatę. – Na finiszu obejrzałam się i widziałam, czułam, że jesteśmy drugie. Mamy bardzo dobre starty. Trzeba tylko kontrolować tempo wiosłowania i dać popracować Ani, która ma świetne finisze i daje duże wsparcie na tych ostatnich metrach – mówiła Naja.