Fortuna 1 liga : Odra Opole – GKS Tychy 1:5

Po bardzo dbrym meczu GKS Tychy pokonał na wyjeździe Odrę Opole 5:1.

GKS Tychy objął prowadzenie w 36 min. Sebastian Steblecki strzelcem pierwszego gola w meczu. Piłka trafiła do dublera Łukasza Grzeszczyka po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Macieja Mańki. Ten nie miał przy sobie żadnego przeciwnika i główkował z kozłem w narożnik bramki Błażeja Sapielaka. Pogubili się gospodarze we własnej szesnastce.

Odra Opole nie poddała się po mocnym ciosie przeciwnika i dopadła go jeszcze w pierwszej połowie. Kacper Tabiś na skraju pola karnego poradził sobie z Bartoszem Bielem i wykonał płaskie dośrodkowanie. Piłka została strącona do siatki przez niefortunnie ustawionego Bartosza Szeligę.

W drugiej połowie po kilku akcjach gospodarzy zaatakowali podopieczni Artura Derbina i zrobili to skutecznie. W 60 min Jakub Piątek wykonał dobitkę uderzenia Bartosza Biela zatrzymanego przez Błażeja Sapielaka. Znalazł się w odpowiednim miejscu oraz czasie.

W 69 min gola strzelił Bartosz Biel. Asystował mu Kamil Kargulewicz.

Ponownie piłka w bramce Błażeja Sapielaka i GKS Tychy prowadził już 3:1 na stadionie przy Oleskiej. Kamil Kargulewicz poradził sobie banalnie na prawym skrzydle z Łukaszem Winiarczykiem i jego dośrodkowanie zostało wykorzystana przez kompletnie odpuszczonego w centrum pola karnego Bartosza Biela.

W 88 min Kamil Kargulewicz podwyższył wynik na 4:1, a w doliczonym czasie gry zwyciestwo GKS-u przypieczętował Maciej Mańka.

Odra Opole – GKS Tychy 1:5

• 0:1 – Sebastian Steblecki – 36 min
  • 1:1 – Bartosz Szeliga – bramka samobójcza – 41 min
  • 1:2 – Jakub Piątek – 60 min
  • 1:3 – Bartosz Biel – 69 min
  • 1:4 – Kamil Kargulewicz – 88 min
  • 1:5 – Maciej Mańka – 90+4 min