Walka o awans do 2 ligi przegrana.

W pierwszym wczorajszym meczu, który rozpoczął się o 15:00, walczyły drużyny z Poznania i Siechnic. Basket od początku spotkania kontrolował wynik i trzymał przeciwników na dystans pewnie zwyciężając 77:52.

W drugim meczu o 17:30 GKS grał mecz o wszystko. Początek spotkania należał do tyszan, natomiast z czasem Unia Tarnów pokazywała, że nie zamierzają odpuszczać i runem 8:0 skończyła pierwszą kwartę. Przez 40 minut byliśmy świadkami bardzo mocnej i twardej gry. Przez większość spotkania minimalnie na plusie byli tarnowiczanie. Dopiero w 3 kwarcie GKS odrobił straty i wyrównał wynik. Ostatnią część gry Unia rozpoczęła 13:1. Niestety była to już strata nie do nadrobienia i GKS żegna się z awansem do 2 ligi. Prawo do udziału w następnym sezonie na wyższym szczeblu będą miały drużyny z Poznania i Tarnowa.

GKS II Tychy – MUKS 1811 Unia Tarnów  70:77

Bzdyra 28 (15 zbiórek, 9 wymuszonych fauli, 1 przechwyt, 1 blok, EVAL 40), Wspaniały 12 (7 asyst), Ziaja 8, Jakacki 8, Machała 8, Szczepanek 5, Danielak 1, Polakowski 0, Viscardi 0, Gierlotka 0, Hadam 0