Kibice wracają na tor.

 


Już w najbliższą niedziele odbędzie się trzecia w tym roku runda Samochodowych Mistrzostw Tychów. Po niemal rocznej przerwie zawody znów odbędą się w obecności kibiców. Serdecznie zapraszamy na tor testowy FCA w Bieruniu!

Od początku pandemii Samochodowe Mistrzostwa Tychów odbywały się bez udziału kibiców, lub przy ich ograniczonej liczbie, pod ścisłym rygorem sanitarnym. Ostatnie poluzowanie obostrzeń pozwoliło jednak po raz pierwszy od dawna zaprosić na zawody większą grupę widzów.

Wciąż obowiązywać będą jednak pewne ograniczenia: podczas oglądania zawodów należy zachować dystans 1,5 m od innych osób, kibice będą mogli przebywać wyłącznie w wyznaczonych przez organizatora strefach i nie będzie możliwości wjazdu samochodami na tor. Dla widzów przygotowano jednak specjalny parking przy siedzibie firmy AdientSeating Poland, przy ul. Świerczynieckiej 7. Wstęp na zawody jest darmowy.

Warto udać się w niedzielę do Bierunia, gdyż trzecia runda SMT zapowiada się emocjonująco. Frekwencja wśród zawodników jest niezmiennie znakomita, a walka w poszczególnych klasach będzie zacięta. W najmocniejszej kategorii – klasie 4 – trzech pierwszych zawodników po dwóch rundach ma na koncie taką sama liczbę punktów. W ostatnich zawodach wielokrotny mistrz Tychów Artur Kobiela po raz pierwszy od dawna musiał uznać wyższość innego zawodnika. Czy i tym razem trafi na równie mocnego rywala? Podobne emocje czekają w klasie 1 – tu też czołówka jest bardzo wyrównana. Klasy 2 i 3 mają swoich liderów, ale i oni nie mogą czuć się bezpieczni – ich przewaga nad resztą stawki nie jest duża.

Zacięte pojedynki na pewno odbędą się także w pozostałych klasach – CENTO (Fiat Cinquecento i Seicento), PPC (samochody Peugeot i Citroen), RWD (auta z napędem na tylną oś), RETRO (samochody historyczne i zabytkowe), OPEN (samochody z modyfikacjami nadwozia) oraz w klasie GOŚĆ (dla zawodników z licencjami sportowymi).

Tor testowy FCA Poland w Bieruniu zawsze zapewnia zawodnikom i kibicom wielu wrażeń. Spektakularne fragmenty toru jak nachylone zakręty, czy słynna już hopka sprawiają, że zawody SMT zawsze są bardzo widowiskowe. Dla organizatora zawodów – Automobilklubu Ziemi Tyskiej – najważniejszy jest jednak fakt, że dla młodych zawodników SMT stanowią doskonały sposób na rozpoczęcie kariery w motorsporcie – wielu uczestników tych rozgrywek ściga się dziś na odcinkach specjalnych rajdowych mistrzostw Śląska czy mistrzostw Polski. Niektórzy wciąż wracają do Bierunia, by pościgać się w klasie GOŚĆ…

W niedzielę 16 maja zawody rozpoczną się o godzinie 11.15. Więcej informacji można znaleźć na stronie automobilklubu: www.azt.tychy.pllub na profilu facebookowym: @automobilklubziemityskiej. Zapraszamy!