Postaw na kranówkę.

 


Światowy Dzień Wody, który obchodziliśmy kilka dni temu to doskonały powód, aby przypomnieć wszystkim, jak ważna jest kranówka. Woda, która płynie z tyskich kranów jest czysta i zdrowa. Jest przede wszystkim bezpieczna dla każdego konsumenta. Jej kluczową zaletą z perspektywy dzisiejszych czasów jest fakt, że jest to produkt ekologiczny i tani, w porównaniu do wody sprzedawanej w plastikowych butelkach.

Czy warto pić wodę prosto z kranu? Odpowiedź jest bardzo prosta. Stawiając na kranówkę, stawia się jednocześnie na środowisko. To świadomy wybór, który ma ogromny wpływ zarówno na najbliższe otoczenie, jak i w szerszej skali, na całą planetę. Woda z kranu nie jest bowiem zamknięta w plastikowych butelkach, nie ma etykiet czy nakrętek, które lądują na wysypiskach śmieci, gdzie rozkładają się przez setki lat lub są spalane w piecach, zatruwając tym samym powietrze.

Kranówka jest bezpieczna. Laboratorium Wodociągów Tyskich oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tychach,  prowadzą kontrole jakości wody, aby mieć pewność, że ma ona najwyższą jakość. Woda jest sprawdzana zarówno pod kątem składu chemicznego, jak i potencjalnych zanieczyszczeń mikrobiologicznych.

W porównaniu do wody butelkowanej, kranówka nie jest narażona na zanieczyszczenie mikrocząsteczkami plastiku.

Wybór wody prosto z kranu to również oszczędność dla domowego budżetu. Kranówka jest nawet kilkaset razy tańsza od wody w plastikowych butelkach. Półtora litra wody niegazowanej kupowanej w sklepie to koszt ok. 2 zł. Tymczasem, taka sama ilość tyskiej kranówki kosztuje mniej niż grosz.