Podsumowanie działań „Bezpieczny pieszy”.

 


Ponad 60 wykroczeń, jeden poszukiwany i jeden nietrzeźwy kierujący to bilans działań „Bezpieczny pieszy” przeprowadzonych przez policjantów tyskiej drogówki. Apelujemy rozwagę na drodze i jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego.

W ramach poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci tyskiej drogówki przeprowadzili akcje pod nazwą „Bezpieczny Pieszy”. Na celowniku byli piesi oraz rowerzyści, a także ci kierujący, którzy popełniają rażące względem nich wykroczenia.
Podczas działań policjanci ujawnili łącznie 63 wykroczenia, które głównie dotyczyły przekraczania prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Ponadto mundurowi ujawnili jedną osobę poszukiwaną oraz nietrzeźwego kierującego, który wsiadł za kółko mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Przypominamy!

Kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Przypominamy również, że jedną z przyczyn licznych wypadków drogowych jest brak odpowiedniej widoczności pieszych w porze wieczorowo-nocnej.

Dlatego apelujemy o stosowanie elementów odblaskowych na wierzchniej odzieży, co zwiększa szansę pieszego na uniknięcie potrącenia w czasie złej widoczności.


Źródło : https://tychy.policja.gov.pl/