Suzuki 1 liga : GKS Tychy – Górnik Trans.eu Wałbrzych 75:88.

Zarówno Górnik, jak i GKS przed środowym meczem byli rozpędzeni. Obie ekipy łączyły wygrane w poprzedniej kolejce z drużynami z Wrocławia (odpowiednio Śląskiem II i WKK) oraz serie pięciu kolejnych zwycięstw.

Wałbrzyszanie rozpoczęli mecz od prowadzenia 8:2, ale od tego momentu ich gra stopniowo się pogarszała. Po pierwszej kwarcie był remis 18:18, ale druga należała zdecydowanie do gospodarzy. Podopieczni Łukasza Grudniewskiego mieli kłopoty z przejmowaniem krycia w obronie oraz brakowało im skuteczności w rozbijaniu obrony strefowej rywali (tylko 3 celne „trójki” na 13 prób w pierwszej połowie).  Do tego grali dość indywidualnie i czytelnie, opierając ofensywę właściwie jedynie na dograniach pod kosz do Damiana Cechniaka i rzutach dystansowych Tomasza Ochońki. GKS do szatni zszedł z prowadzeniem 46:38, a w ostatniej sekundzie kwarty wsad z faulem zanotował Patryk Kędel. Do przerwy 13 „oczek” miał Cechniak, a w szeregach ekipy Tomasza Jagiełki 10 zgromadził Radosław Trubacz.

W trzeciej kwarcie zobaczyliśmy innego Górnika. Bardziej zespołowego, dzielącego się piłką i naciskającego rywali mocniej w defensywie. Po trzydziestu minutach meczu goście prowadzili już 67:59, a dużo bardziej wyraziści w ataku byli Krzysztof Jakóbczyk i Jan Malesa. Tyszanie próbowali gonić wynik, po punktach Przemysława Wrony przegrywali w czwartej kwarcie 65:71. Gókrnik kontrolował jednak wydarzenia na parkiecie i nie pozwolił miejscowym na więcej.

GKS Tychy – Górnik Trans.eu Wałbrzych 75:88 (18:18, 28:20, 13:29, 16:21)

GKS:  Wrona 14, Kędel 13, Woroniecki 13, Trubacz 12, Stryjewski 11, Karpacz 9, Grochowski 3, Mąkowski 0, Polakowski 0, Ziaja 0, Jakacki 0, Klimontowicz 0.

Górnik: Jakóbczyk 21, Bojanowski 19, Cechniak 17, Malesa 11, Ochońko 10, Zywert 7, Durski 3, Wróbel 0, Koperski 0, Ratajczak 0.