Fortuna 1 liga : ŁKS Łódź – GKS Tychy 0:3

GKS Tychy zdobył pierwszy w 2021 roku komplet punktów na zapleczu PKO Ekstraklasy. Nie miał litości dla ŁKS-u Łódź i odniósł zwycięstwo 3:0.

GKS przycisnął podopiecznych Wojciecha Stawowego od początku meczu, a ci nie unikali błędów. Arkadiusz Malarz miał dużo szczęścia, że nieczystymi uderzeniami nie trafili w jego bramkę Szymon Lewicki oraz Kamil Kargulewicz. Wkrótce pojawiły się też strzały celne i weteran po swoich interwencjach miał sporo gorzkich słów dla obrońców. Ekipa z Tychów grała odważnie i ofensywnie.

Gra na pewien okres wyrównała się, a Konrada Jałochę sprawdzili łódzcy Hiszpanie. Obdarzony dobrymi warunkami fizycznymi bramkarz poradził sobie z próbami Pirulo i Antonio Domingueza. Groźniejsza była ta pierwsza, ale zmierzająca blisko słupka piłka została sparowana. ŁKS odpowiedział na piorunujący start przeciwników, ale pozostało bezbramkowo.

Piłkarskie przeciąganie liny zostało przerwane w 40. minucie golem na 1:0 dla Trójkolorowych. Bartosz Biel przyczaił się w pobliżu bramki Arkadiusza Malarza, poradził sobie tam z defensorami i oddał strzał z bliska. GKS zdobył zaliczkę i utrzymał ją do końca pierwszej połowy. Sam Biel przypomniał o sobie w województwie łódzkim, ponieważ do Tychów przeprowadził się z Bełchatowa.

GKS Tychy rozpędził się i w kwadransie po przerwie doprowadził do wyniku 3:0. Po uderzeniach Bartosza Szeligi oraz Kamila Kargulewicza przyjezdni mieli komplet punktów praktycznie w kieszeniach. Skorzystali oni z kolejnych karygodnych pomyłek w obronie z Łodzi. Kompletnie zdezorientowani i zagubieni gospodarze zostali obnażeni.

ŁKS Łódź – GKS Tychy 0:3 (0:1)
0:1 – Bartosz Biel 40′
0:2 – Bartosz Szeliga 55′
0:3 – Kamil Kargulewicz 57′

ŁKS: Arkadiusz Malarz – Kamil Dankowski, Maciej Dąbrowski (60′ Carlos Moros Gracia), Jan Sobociński, Maciej Wolski – Jakub Tosik (60′ Łukasz Sekulski) – Pirulo, Mikkel Rygaard, Antonio Dominguez, Michał Trąbka – Piotr Janczukowicz

GKS: Konrad Jałocha – Maciej Mańka, Nemanja Nedić, Łukasz Sołowiej, Bartosz Szeliga – Kamil Kargulewicz (69′ Łukasz Norkowski), Oskar Paprzycki (69′ Łukasz Moneta), Łukasz Grzeszczyk (77′ Sebastian Steblecki), Wiktor Żytek (87′ Jakub Piątek), Bartosz Biel – Szymon Lewicki (77′ Damian Nowak)

Żółte kartki: Dąbrowski, Wolski (ŁKS) oraz Szeliga, Żytek, Paprzycki (GKS)

Sędzia: Kornel Paszkiewicz (Wrocław)