Tomasz R. sprawcą zagadkowego morderstwa w Tychach z 2003 roku.

 


Po 17 latach od zbrodni śledczy wreszcie znaleźli sprawcę zagadkowego morderstwa w Tychach. Winnym okazał się 47-letni Tomasz R., który w 2003 roku zaatakował swego sąsiada tłuczkiem do mięsa i dźgał go nożem.

Od wielu lat sprawa morderstwa Stanisława Faltyna z Tychów była jedynie nierozwikłaną zagadką. W 2003 roku emeryt został zamordowany w swoim mieszkaniu przy ulicy Darwina. Oprawca dusił ofiarę oraz zadał jej kilkadziesiąt ciosów nożem i tłuczkiem do mięsa. W celu zatarcia śladów po zakończeniu zbrodni, morderca podpalił mieszkanie.
W ubiegłym roku w telewizji sprawa została ponownie nagłośniona, co skłoniło śledczych do wznowienia sprawy. Po kilku miesiącach pracy dotarli oni w końcu do Tomasza R., który niedawno wyszedł z więzienia. Wcześniej trafił tam na 6 lat za znęcanie się nad rodziną i psem.
Ślady, które mężczyzna pozostawił 17 lat temu w mieszkaniu ofiary, idealnie pokrywały się z jego materiałem DNA. Potwierdzono też, że Tomasz R. mieszkał naprzeciwko ofiary. Za zbrodnię dokonaną w 2003 roku grozi mu teraz kara dożywotniego pozbawienia wolności. Oprawca miał zabić sąsiada z powodu kłótni przy spożywaniu alkoholu.

Źródło : https://natemat.pl/