W kolejnym meczu kontrolnym przed startem rundy wiosennej piłkarze GKS Tychy pokonali aktualnego lidera Fortuna 1 Ligi, drużynę Bruk-Bet Termaliki Nieciecza 2:0 (1:0). Bramki dla tyszan padały w końcówce pierwszej i na początku drugiej połowy spotkania, a zdobywali je Sebastian Steblecki i Damian Nowak z rzutu karnego.

W 44. minucie spotkania świetną akcję tyszan, w której najpierw piłka trafiła na prawą stronę boiska do Bartosza Biela, ten dograł do dobrze ustawionego w polu karnym przyjezdnych Sebastiana Stebleckiego, który ze spokojem umieścił futbolówkę w siatce.

Tuż po przerwie dynamiczne wejście Kamila Kargulewicza w szesnastkę Bruk-Betu zakończyło się przewinieniem, a rzut karny na drugiego gola dla GKS zamienił Damian Nowak.

Ostatnie dwa mecze kontrolne przed zaległym meczem 17. kolejki z ŁKS Łódź podopieczni Artura Derbina rozegrają w najbliższą sobotę – z Puszczą Niepołomice (g. 11:30) i Pniówkiem Pawłowice Śląskie (g. 14:00). Oba sparingi odbędą się na bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Tychach.

Sparing nr 5, Tychy (boczne boisko Stadionu Miejskiego)
GKS Tychy – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:0 (1:0)
1:0 –
 Sebastian Steblecki (44. asysta: Bartosz Biel)
2:0 – Damian Nowak (47. rzut karny)

GKS TychyI połowa: Konrad Jałocha – Maciej Mańka, Nemanja Nedić, Kamil Szymura, Bartosz Szeliga – Bartosz Biel, Wiktor Żytek, Łukasz Norkowski, Sebastian Steblecki, Łukasz Moneta – Szymon Lewicki. II połowa: Konrad Jałocha (57. Kacper Dana) – Dominik Połap, Bartosz Zarębski, Łukasz Sołowiej, Marcel Stefaniak – Kacper Piątek, Jakub Piątek, Oskar Paprzycki, Łukasz Grzeszczyk, Kamil Kargulewicz – Damian Nowak (76. Dawid Kasprzyk). Trener Artur Derbin.