Sparing : MŠK Žilina – GKS Tychy 3:2

W meczu kontrolnym rozegranym na Słowacji piłkarze GKS Tychy ulegli 3. drużynie słowackiej Fortuna ligi, MŠK Žilina 2:3 (2:1). Dla tyszan oba gole zdobył Bartosz Biel.

Tyszanie w sobotnie popołudnie rozegrali sparingowe spotkanie z najsilniejszym z zimowych przeciwników, bo 3. zespołem słowackiej ekstraklasy, który już za tydzień rozpocznie rundę wiosenną. Dla Słowaków była to więc próba generalna.

Podopieczni Artura Derbina do wyżej notowanego rywala podeszli jednak bardzo odważnie, od początku stwarzając sobie dogodne sytuacje. W 27. minucie błąd defensywy gospodarzy wykorzystał Kamil Kargulewicz, przejął piłkę i dograł ją do Bartosza Biela, któremu pozostało tylko dołożyć nogę.

Kilka minut później gospodarze wyrównali za sprawą trafienia Nigeryjczyka Taofiqa Jibrila, ale tuż przed przerwą drogę do bramki MŠK ponownie znalazł Biel. Tym razem skrzydłowy GKS umieścił futbolówkę pod poprzeczką, po tym jak wcześniej strzał z dystansu Sebastiana Stebleckiego sparował bramkarz.

W drugiej połowie szalę zwycięstwa na swoją stronę zdołali przechylić gracze z Żiliny, choć w mocno szczęśliwych okolicznościach. Najpierw w 77. minucie gry z bliskiej odległości Adriana Odyjewskiego pokonał Dávid Ďuriš, a w ostatniej akcji spotkania błąd trójkolorowych wykorzystał Vahan Bichakhchyan.

W nadchodzącym tygodniu GKS rozegra trzy ostatnie gry kontrolne przed zaległym spotkaniem 17. kolejki Fortuna 1 Ligi z ŁKS Łódź (20.02, g. 12:40). W środę tyszanie zmierzą się z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza (g. 11:00), a w sobotę w dwumeczu – z Puszczą Niepołomice oraz Pniówkiem Pawłowice Śląskie.

Sparing nr 4, Štadión pod Dubňom – Žilina
MŠK Žilina – GKS Tychy 3:2 (1:2)
0:1 –
Bartosz Biel (27. asysta: Kamil Kargulewicz)
1:1 – Taofiq Jibril (33.)
1:2 – Bartosz Biel (43.)
2:2 – Dávid Ďuriš (77.)
3:2 – Vahan Bichakhchyan (90.)

GKS Tychy: I połowa: Konrad Jałocha – Maciej Mańka, Nemanja Nedić, Łukasz Sołowiej, Bartosz Szeliga – Kamil Kargulewicz, Jakub Piątek, Wiktor Żytek, Sebastian Steblecki, Bartosz Biel – Szymon Lewicki. II połowa: Konrad Jałocha – Dominik Połap, Łukasz Sołowiej (68. Nemanja Nedić), Kamil Szymura, Marcel Stefaniak – Kacper Piątek, Oskar Paprzycki, Łukasz Norkowski, Dawid Kasprzyk, Łukasz Moneta – Damian Nowak. Trener Artur Derbin.