Bartosz Zarębski z pierwszym profesjonalnym kontraktem.

 


Kolejny utalentowany zawodnik grup młodzieżowych GKS Tychy podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt. Umową obowiązującą do 31 grudnia 2023 roku związał się z tyskim klubem niespełna 18-letni Bartosz Zarębski.

Bartosz Zarębski urodził się 23 stycznia 2003 roku i od najmłodszych lat wychowywał się w tyskich klubach – MOSM-ie, Akademii Piłki Nożnej GKS, a przed sezonem 2016/17 trafił do grup młodzieżowych zielono-czarno-czerwonych. Na boisku występuje na pozycji środkowego obrońcy.

W obecnym sezonie Bartek grał w najstarszym zespole (U-19), prowadzonym przez trenera Sebastiana Idczaka, który do samego końca walczył o prawo gry w Makroregionalnej Lidze Juniorów Starszych. W końcówce rundy jesiennej zadebiutował także w seniorskim zespole GKS – czwartoligowych rezerwach.

Wcześniej pierwsze umowy z GKS parafowali Artur Sip, Dorian Orliński i Natan Dzięgielewski. Cała grupa młodych zawodników w dniu wczorajszym rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej pod okiem trenera pierwszego zespołu, Artura Derbina.


Źródło : https://gkstychy.info/