TGS : „Olimpijki”, czyli o niezwykłych kobietach.

 


„Olimpijki” spotkanie online z Anną Sulińską, reporterką i autorką książki „Olimpijki” – reportażu o polskich medalistkach olimpijskich towarzyszące wystawie „To idzie młodość. Życie sportowe na placu budowy socjalizmu”.

„Olimpijki” to pasjonujący reportaż o niezwykłych kobietach–sportsmenkach, które udowadniały, że rywalizacja, wola walki i potrzeba zwycięstwa nie mają płci. Autorka opisuje determinację zawodniczek, ich walkę z własnymi słabościami i z polityką PRL–u.

Ewa Kłobukowska, Jarosława Jóźwiakowska czy Daniela Walkowiak – to one, często bez profesjonalnego sprzętu, na przekór dyskryminacji i upokorzeniom, potrafiły dokonać rzeczy niemożliwych, tworząc historię polskiego sportu.

Książka „Olimpijki” była nominowana do nagrody Grand Press dla Książki Reporterskiej Roku.

Anna Sulińska – badaczka i reporterka, absolwentka socjologii na Uniwersytecie im. AdamaMickiewicza w Poznaniu oraz Polskiej Szkoły Reportażu. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Publikowała w „Wysokich Obcasach” i „Dużym Formacie”. Autorka reportaży „Wniebowzięte. O stewardesach w PRL–u” i „Olimpijki”.

data: 7 stycznia 2021 (czwartek), godz. 18.00
gość: Anna Sulińska
prowadzi: Piotr Zawadzki
spotkanie online: streaming live na facebookowych profilach Muzeum Miejskiego w Tychach (@MuzeumMiejskiewTychach) i Tyskiej Galerii Sportu (@TyskaGaleriaSportu)

dostęp bezpłatny