Tyskie Centrum Wolontariatu przystąpiło do akcji TVN – #TVNpomagajmysobie.

 


Tyskie Centrum Wolontariatu pomagając osobom potrzebującym, przystąpiło także do akcji TVN – #TVNpomagajmysobie. Od 14 grudnia wolontariusze Centrum rozwożą 50 obiadów do osób potrzebujących, głównie seniorów.

Tyskie Centrum Wolontariatu działa od sierpnia 2020 roku.

– Jest z nami już ponad 80 zarejestrowanych wolontariuszy. Są to osoby odważne, aktywne i chętne do poświęcania swojego czasu, po pracy lub szkole, na bezinteresowną pomoc innym – mówi Bartłomiej Szymczyk – kierownik Centrum Integracji Społecznej w Tychach prowadzonego przez fundację Internationaler Bund Polska.

W sytuacji zagrożenia koronawirusem szczególnie narażeni są seniorzy. Osoby powyżej 70 roku życia zachęcane są do ograniczania wyjść z domu, unikania skupisk ludzkich, a tym bardziej robienia zakupów w zatłoczonych sklepach. Wolontariusze z Tyskiego Centrum Wolontariatu chętnie pomagają osobom starszym robiąc im zakupy, wykupując leki w aptece, załatwiając drobne sprawy wymagające wyjścia z domu, wyprowadzając psa czy dostarczając gotowe posiłki. Wszystko przy zachowaniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

– Przekazanie listy zakupów, pieniędzy, a potem zakupów, paragonów i reszty odbywa się bezkontaktowo. Wolontariusz ustala szczegóły przez telefon z seniorem lub jego opiekunem. Podczas dostarczania zakupów przestrzegane są zasady bezpieczeństwa i zachowanie dystansu. Naszym ochotnikom zapewniamy środki ochrony – maseczki, rękawiczki i płyny do dezynfekcji – dodaje Bartłomiej Szymczyk i zachęca do korzystania z pomocy wolontariuszy zwłaszcza teraz przed Świętami, gdy w sklepach jest więcej osób niż w zwykłe dni roku: Pozwólmy sobie pomóc!

Zobacz film, przedstawiający zakres działalności Tyskiego Centrum Wolontariatu w ramach przedświątecznej pomocy dla seniorów. 

Tyskie Centrum Wolontariatu prowadzone jest przez fundację Internationaler Bund Polska, dzięki finansowemu wsparciu Miasta Tychy.

Osoby do kontaktu z ramienia TCW: Anna Małecka

tel.: 32 219 10 10

tel. kom.: 789 489 531

e-mail: wolontariat-tychy@ib.de

www: razemtychy.pl/tyskie-centrum-wolontariatu

www: ib-polska.pl

facebook: TyskieCentrumWolontariatu

instagram: TyskieCentrumWolontariatu

Dyżury animatora Tyskiego Centrum Wolontariatu:

Wtorek godz. 17:15-19:15, Tychy, ul. Barona 30/209, I p.

Czwartek godz. 13:30-15:30, Tychy, ul. Edukacji 11 pok. 64, II p


Źródło : http://umtychy.pl/