W styczniu 2021 r. linia H zastąpi dotychczasową linię 291.

 


Grudzień to dla TLT Tychy bardzo pracowity czas – trwają intensywne przygotowania do uruchomienia linii H, która w styczniu 2021 r. zastąpi istniejącą 291.
Zarząd Transportu Metropolitalnego wykonał już rozkłady jazdy, Zaklad Elektroniczny Sims zaktualizował system informacji pasażerskiej w elektrobusach i trolejbusach.
Linię H będą obsługiwały autobusy elektryczne, które zakupione zostały kilka miesięcy temu, ale wspomagana będzie również najnowszymi trolejbusami bateryjnymi.
Nieznacznie zmieni się trasa linii H w stosunku do istniejącej 291 – w rejonie dworca PKP linia H będzie kursowała zgodnie z kierunkiem sieci trakcyjnej, czyli przez Budowlanych i Carboautomatykę.
Rozszerzeniu ulegnie również obsługa dzielnicy Żwaków – linia H będzie dodatkowo obsługiwała przystanki Żwaków Nowa, Żwaków Św. Elżbiety, Żwaków Cmentarz oraz Żwaków Rondo.
Zakup autobusów elektrycznych oraz przekształcenie linii 291 w H to część realizowanego przez Miasto Tychy projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Infrastruktura i Środowisko.