Teatr Mały On-line : „Opowieści starego kredensu”.

 


Teatr Mały  4 grudnia o godzinie 9:30 zaprasza na spektakl ON LINE dla dzieci, realizowany w ramach Sceny Młodego Widza.

Przedstawienie „Opowieści starego kredensu” Teatr pod Orzełkiem będzie transmitowane „na żywo” na stronie YouTube Teatru Małego Tychy.

04.12.2020, g. 09:30  „Opowieści starego kredensu” Teatr pod Orzełkiem

spektakl ON LINE dla szkół i przedszkoli ( i nie tylko)

scena młodego widza

Teatr Mały online

wstęp wolny

UWAGA! Spektakl zaprezentowany zostanie „na żywo” na scenie Teatru Małego i transmitowany ON LINE na naszym kanale You Tube. Zapraszamy do bezpłatnego uczestnictwa wszystkie tyskie (i nie tylko) szkoły i przedszkola.

Spektakl zrealizowany w konwencji teatru przedmiotu. Profesor Hilary Szczebrzeszyński wraz z roztargnioną asystentką panią Anią opowiada legendę o Złotej Kaczce oraz bajkę o Grzecznym Rycerzu , który dobrocią pokonał smoka. Lalki stworzone z kuchennych przedmiotów, mieszkające w starym kredensie, nie mogą doczekać się wejścia na scenę. Stolnica staje się stolicą bajkowego królestwa, gdzie rządzi król Wałek Pierwszy a w pobliskiej pieczarze hałasuje smok stworzony z tłuczka, drewnianych łyżek i foremek do ciasta. Chlebowa Kromka ożywa i nuci pieśń o Złotej Kaczce pływającej po podziemnym stawie, zaś kuchenny ręcznik po zawiązaniu supełków zamienia się w lalkę biednego Jasia marzącego o legendarnym bogactwie. W trakcie spektaklu dzieci składają rycerskie ślubowanie przez co powiększa się Zakon Rycerzy Grzeczności.
Muzykę do spektaklu napisała Agnieszka Glińska.

Czas trwania: 45 minut


Źródło : http://kultura.tychy.pl/