W Tychach rozpoczął się montaż świątecznego oświetlenia.

 


W Tychach już wkrótce będzie można poczuć klimat Świąt Bożego Narodzenia. W mieście rozpoczął się montaż świątecznego oświetlenia. Wszystko będzie gotowe do końca listopada, by na początku grudnia place, skwery i ulice oświetliły świąteczne iluminacje.

Kwota, jaką miasto przeznaczyło na oświetlenie świąteczne jest taka sama, jak w roku ubiegłym – ok. 460 tys. złotych. Początkowo planowano, by środki przeznaczone na oświetlenie były większe, a dekoracje świąteczne ozdobiły więcej ulic i placów, ale z uwagi na pandemię i konieczne oszczędności kwota pozostała na tym samym poziomie. Większość dekoracji, które pojawią się w tym roku, można było zobaczyć podczas ubiegłorocznych świąt, ale nie wszystkie.

– W tym roku na Placu Baczyńskiego nie będzie dekoracji w kształcie ramki na zdjęcia oraz karuzeli, a na rynku zabraknie fortepianu, który ozdabiał to miejsce w ubiegłym roku. Pojawi się za to nowy wzór choinki na placu Baczyńskiego oraz dekoracja – karoca z reniferem. Nowy wzór dekoracji pojawi się również wzdłuż alei Bielskiej – mówi Anna Warzecha z Urzędu Miasta w Tychach.

Rynek, tak jak w ubiegłym roku zostanie udekorowany 10-metrową choinką oraz kurtynami świetlnymi na drzewach. Na latarniach pojawią się ozdoby w kształcie śnieżynek.

Jak co roku, oświetlona zostanie także fontanna na Placu Baczyńskiego. Na tym popularnym placu stanie także 10-metrowa choinka oraz karoca z reniferem. Dekoracje pojawią się także na latarniach wokół placu.

Na placu św. Anny oraz Placu Korfantego pojawią się choinki oraz ozdoby – śnieżynki na latarniach.

Świąteczną odsłonę będzie miał także napis TYCHY na Al. Niepodległości, pojawią się na nim życzenia: „Wesołych Świąt”. Oprócz tego świąteczną oprawę zyskają tyskie ulice m.in. Al. Niepodległości, Bocheńskiego, Bielska, Dmowskiego, Grota-Roweckiego, Katowicka.

– To jest dla wszystkich trudny rok, niech to świąteczne oświetlenie, które wieczorami zmienia nasze miasto i nadaje mu niepowtarzalny wygląd, pozwoli poczuć wyjątkową atmosferę i magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Niech wywołuje uśmiech na twarzach i daje nadzieję, że kolejny rok będzie lepszy -mówi Andrzej Dziuba – prezydent Tychów.

Oświetlone będą nie tylko place czy ulice, ale i ronda w Tychach. Miejski Zarząd Ulic i Mostów wyda 145 tysięcy złotych na świąteczną aranżację 11 tyskich rond i jednego ze skrzyżowań w mieście.

Na większości rond przystrojone zostaną rosnące tam krzewy i drzewa.  Duża choinka u zbiegu ulic Cienistej, Begonii i Harcerskiej zostanie przystrojona kolorowymi lampkami. Na rondzie Olimpijskim, Żwakowskim, „Skałka”, „Sybiraków”, rondzie „Polonia” oraz „Cassino” dekoracjami z ledowych sznurów zostaną przystrojone drzewa.

Na rondzie Sublańskim (u zbiegu ulic Harcerskiej i Żwakowskiej), stanie świetlne drzewko ledowe oraz dekoracje w kształcie świątecznych prezentów. Kule świetlne zostaną rozwieszone nad rondem Paprocańskim oraz na rondzie przy dworcu PKP. Na rondzie Myśliwska- Legionów zostaną ozdobione lampy, a na rondzie „Harcerskim” rosnąca tam choinka.

W tym sezonie świąteczne iluminacje będą zdobiły tyskie place, ronda i ulice do 22 stycznia 2021 roku. Wówczas rozpocznie się demontaż świątecznych dekoracji.


Źródło : http://umtychy.pl/