Podsumowanie 8 i 9 kolejki Tyskiej Ligi Futsalu.

Po sobotniej kolejce największy skok w ligowej tabeli zanotował The Naturat, który zainkasował 6 punktów i awansował z 6 na 2 miejsce. Piłkarska Reprezentacja Izby Adwokatów Śląsk kontynuuje swoją wyśmienitą passę. Tym razem pokonali będących w dołku Piwkarzyków 6:3 i zanotowali 4 zwycięstwo w tym sezonie.

Na inaugurację 8 serii gier wspomniany The Naturat do 25 minucie zaledwie remisował z Tichau FC 2:2. Ostatni kwadrans to jednak popisowa gra tego zespołu, który zaaplikował rywalom 6 bramek i ostatecznie wygrał pewnie 8:2. Z kolei w zaległym spotkaniu z 2 kolejki zespół Marcina Bały odprawił z kwitkiem młodzież GKS-u 6:1. W obu tych meczach hat-trickiem popisywał się Maciej Pyka, który sobotę zakończył z podwójnym tytułem MVP.

W najlepiej zapowiadającym się spotkaniu 8 kolejki Adwokaci Śląsk po znakomitym widowisku, które było transmitowane w TLF TV wygrali z Piwkarzykami 6:3, a decydujące w tym starciu były… asysty. Do przerwy mieliśmy remis 2:2, ale po zmianie stron po raz kolejny na prowadzenie wyszli Adwokaci zdobywając bramki w 27 i 34 minucie meczu. Przy stanie 2:4 Piwkarze postanowili zatem… tak, tak – wycofać bramkarza 🙂 Manewr ten okazał się opłakany w skutkach, ponieważ najpierw Michał Różycki, a następnie Łukasz Sobala uderzeniami do pustej bramki podwyższyli rezultat na 6:2 i w tym momencie pewne już było, że mistrzowie TLF poniosą trzecią porażkę z rzędu. Na otarcie łez w 39 minucie Adam Mateja z przedłużonego rzutu karnego jedynie zmniejszył rozmiary porażki.

W pozostałych spotkaniach nie było już niespodzianek. La Zabawa ograła Emerytów 7:2, Bad Boys wygrali z Luz Blues Team 8:2, a FC Dallas mimo, że po 4 minutach dość sensacyjnie 0:2 przegrywali z Oszołomami to ostatecznie dzięki fantastycznej grze w 2 połowie rozgromili przeciwników 12:3. Aż 5 bramek w tym meczu zdobył Paweł Pytel.

W ostatnim meczu w napięciu trzymało spotkanie Jesion z GKS-em. Do przerwy 2:0 prowadziła młodzież GKS-u, ale druga połowa była już całkowicie zdominowana przez Jesiony, którzy zdobyli 5 goli tracąc zaledwie jednego ostatecznie wygrywając 5:3.

9 kolejka rozpoczęła się od… walkowera. Na swój mecz po raz drugi w tym sezonie nie stawiła się młodzież GKS-u Futsal Tychy U-19 i Antrax bez gry dopisał na swoje konto 3 punty.

O 9:20 na parkiet wybiegli Bad Boys i The Naturat. Ci drudzy na to spotkanie wyszli podbudowani zdobyciem 6 punktów w sobotę, jednak już w pierwszej połowie szybko zostali sprowadzeni na ziemię. Znakomita robotę tego dnia wykonał Konrad Pipia z Boysów zdobywając w pierwszej części spotkania aż 3 bramki z czego dwie w odstępie kilkudziesięciu sekund. Czwarte trafienie z przedłużonego rzutu karnego dołożył Sebastian Idczak i do przerwy BB prowadzili aż 4:0. W drugiej połowie The Naturat zamiast grać w piłkę skupiał się na dyskusjach z arbitrami, a efektem tego była czerwona kartka pokazana Kamilowi Dworakowskiemu, który obejrzał ją będąc na ławce rezerwowych. Ostatecznie w drugiej połowie oba zespoły zdobyły po jednej bramce i cenne 3 punkty na swoje konto dopisali „Źli Chłopcy”.

Remis 3:3 padł w meczu Adwokatów z Piłkarskimi Emerytami. Ci pierwsi kontynuują świetną passę 6-ciu meczów bez porażki, natomiast drudzy cały czas nie potrafią znaleźć swojego rytmu gry i zajmują odległe 10 miejsce w tabeli.

Zdecydowanie najwięcej działo się w spotkaniu Jesion z FC Dallas, które rozstrzygnęło się dosłownie na 4 sekundy przed końcową syreną. Prowadzenie w 4 minucie objęli „Dallasi”, ale szybko bo 5 minut później do wyrównania doprowadził Piotr Rosa z Jesion i mieliśmy remis, który utrzymywał się do 40 minuty. Decydujący cios zadał Rafał Włodek i to FC Dallas cieszyli się ze zgarnięcia pełnej puli. Po meczu szatnię Jesion słychać było pod tężnią solankową, ale trudno się dziwić skoro zmarnowali doskonałą okazję na zdobycie punktów.

W dwóch ostatnich meczach zwycięstwa odnieśli faworyci. Piwkarzyki ograli Luz Blues Team 10:2, a La Zabawa Oszołomów aż 15:0. Ważniejszy od wyniku w tym meczu jest jednak fakt, że swoje pierwsze bramki w naszej lidze zdobył w końcu Janusz Michalak. Ten znakomity sportowiec wpisał się na listę strzelców kolejno w 13 i 33 minucie.

Na szczycie w tabeli bez zmian. Na fotelu lidera cały czas La Zabawa (22 punkty). Na drugie miejsce wrócili FC Dallas (20 punktów), a podium zamykają Bad Boys (17 punktów)