Pijany kierowca zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie świadków.

 


Bohaterską postawą mogą poszczycić się dwaj tyszanie, którzy ujęli nietrzeźwego kierowcę. Nie akceptując popisów amatora jazdy na „podwójnym gazie”, udaremnili mu na dalszą jazdę i przekazali w ręce policjantów. To kolejny przypadek, gdzie dzięki pomocy i reakcji mieszkańców został wyeliminowany z ruchu drogowego nieodpowiedzialny kierowca.

Do obywatelskiego zatrzymania doszło na ulicy Myśliwskiej w Tychach. Dwaj tyszanie zainteresowali się niepokojącym stylem jazdy kierującego oplem. Mężczyzna, który prowadził ten pojazd, poruszał się po drodze „slalomem” aż zatrzymał się w poprzek drogi. Świadkowie szybko podbiegli do kierowcy i wyciągnęli kluczyki ze stacyjki. Wtedy też wyczuli, intensywną woń alkoholu. Szybko powiadomili policjantów, który przejęli ujętego mężczyznę. Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości 42-letniego kierującego. Urządzenie pokazało, że w jego organizmie jest ponad 2,5 promila alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach policjanci ustalili, że to nie był pierwszy raz, kiedy kierujący wsiadł za kółko po alkoholu. Mężczyzna był już zatrzymywany za jazdę na „podwójnym gazie” i ma zakaz prowadzenia pojazdów. 42-latek odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości w warunkach recydywy, a o jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

Słowa uznania kierujemy do mieszkańców, którzy wykazali się obywatelską postawą i uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Ich zdecydowana reakcja pozwoliła wyeliminować z ruchu kolejnego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników dróg. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o tym, że ktoś kieruje pod wpływem alkoholu, może uratować czyjeś życie.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/