Wygraj Samsung Flip dla Twojej szkoły na rok.

 


Edukacja, podobnie jak wiele innych sektorów coraz chętniej korzysta z nowoczesnych technologii. W celu propagowania idei cyfrowej transformacji w polskich szkołach, a co za tym idzie podniesienia komfortu nauki dla nauczycieli i przede wszystkim uczniów, firma Samsung Polska organizuje konkurs skierowany do szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Nagrodą w nim jest roczny wynajem nowoczesnej tablicy interaktywnej Samsung Flip. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy nagrać krótkie wideo z prezentacją swojej wizji na kreatywne wykorzystanie Samsung Flip w trakcie lekcji.

Samsung organizuje konkurs, w którym do wygrania jest tablica interaktywna Samsung Flip na rok szkolny 2020/2021

Jak zdobyć Samsung Flip dla szkoły?

Co zrobić, aby móc cieszyć się urządzeniem Samsung w szkole? Wystarczy opowiedzieć, narysować, lub w inny sposób przedstawić projekt wykorzystania interaktywnego monitora Samsung Flip w trakcie lekcji. Pomysł trzeba zaprezentować w formie krótkiego filmu i przesłać go za pomocą udostępnionego formularza zgłoszeniowego. Pomysł na wideo ogranicza tylko wyobraźnia – można w nim wystąpić samodzielnie, z przyjaciółmi lub zaprezentować serię rysunków, plakat, a może wiersz? Prace należy nadsyłać do 13 listopada, a do finału przejdzie dziesięć najlepszych, z których w drodze głosowania wybranych zostanie pięciu zwycięzców. Dodatkowo, Samsung ufunduje też nagrody specjalne, takie jak wizyta w technologicznym showroomie firmy Samsung oraz interaktywne kursy z notowania za pomocą rysunków (sketchnoting) z rysowniczką Agatą Jakuszko.

Samsung Flip dla edukacji

Uczniowie wychowani w cyfrowej erze potrzebują zupełnie nowych narzędzi edukacyjnych. Urządzeniem, które wpisuje się w ten trend jest Samsung Flip. Dzięki dużemu dotykowemu ekranowi, jest on intuicyjny w obsłudze i pozwala dzieciom i młodzieży odkrywać świat nauki w najbardziej przystępnej dla nich formie. Flip daje nauczycielowi zupełnie nowy wachlarz narzędzi. Z poziomu urządzenia można łatwo wyszukać dodatkowe informacje w Internecie, uruchomić podręcznik interaktywny czy film zapisany na nośniku zewnętrznym.

Funkcje Flipa pozwalają też na nanoszenie uwag bezpośrednio na zdjęcie czy odtwarzany film, co otwiera nowe możliwości dydaktyczne. Wszystkie notatki i rysunki sporządzone w trakcie lekcji mogą być łatwo zapisane na dysku, a później udostępnione wszystkim uczniom na skrzynki email. Dzięki temu dzieci mogą się bardziej skupić na lekcji. Samsung Flip występuje w kilu rozmiarach, od 55 do 85 cali, dzięki czemu łatwiej dopasować tablicę do wielkości sali lekcyjnej.

O firmie

Samsung inspiruje świat i kształtuje przyszłość poprzez wyjątkowe idee oraz innowacyjne technologie. Firma Samsung aktywnie kreuje i definiuje nowe standardy w świecie   telewizorów, smartfonów, urządzeń ubieralnych, tabletów, rozwiązań cyfrowych, systemów sieciowych, pamięci, technologii LSI, półprzewodników oraz rozwiązań LED.
Więcej informacji można znaleźć na stronach:   https://news.samsung.com/pl/ oraz   http://news.samsung.com.