Kadry dzielnicy – powrót do przeszłości. Osiedle C wczoraj i dziś.

 


17 października 2020, godz. 11:00

Sobotnie jesienne przedpołudnie warto spędzić wędrując po tyskich zakamarkach i zagłębiając się w świat czarno–białej fotografii. Propozycja dla pasjonatów fotografii, którzy zobaczą, jak zmieniało się Miasto Tychy i ich otoczenie na przestrzeni lat oraz wartość fotografii w dokumentacji tych zmian, co będzie wsparte nowym narzędziem zawierającym bogate zbiory fotografii Muzeum Miejskie w Tychach , czyli wirtualną mapą-archiwum „ABC – Architektura Bliżej Ciebie” ( www.abc.tychy.pl ).

Stworzą nowe wersje archiwalnych kadrów i porównają to, co było, z tym, co jest. Poznają znaczenie, jakie dla dokumentowania lokalnej historii ma fotografia. Przyjrzą się bliżej działaniu wirtualnej mapy-archiwum „ABC – Architektura Bliżej Ciebie”, by następnie, zaopatrzeni w aparaty fotograficzne, wyruszyć w przestrzeń miasta, na osiedle C i odnaleźć dawne kadry. Po działaniach w terenie, wydrukują nowe odsłony dawnych fotografii i stworzą kolejny przyczynek do archiwalnego zbioru, idąc tropem ośmiu fotografów, których blisko dziewięćset zdjęć składa się na archiwum fotografii miasta z lat 1951–1989.

Uczestników prosimy o przyniesienie smartfona lub cyfrowego aparatu fotograficznego oraz kabla mikro USB (podłączenie smartfona/aparatu do komputera).

To propozycja nie tylko dla najmłodszych – do wspólnej zabawy zapraszamy też rodziców i opiekunów, ponieważ doceniamy rodzinne i międzypokoleniowe więzi.

miejsce zbiórki: ul. gen. S. Grota Roweckiego 68 (przed wejściem do restauracji Kolorowy Talerz ), Tychy
prowadzi: Anna Kura
zapisy: Anna Kura, tel. 32 327 18 20–21, wew. 24, e-mail: a.kura@muzeum.tychy.pl
wstęp wolny
liczba uczestników ograniczona

więcej informacji: https://bit.ly/31S41hk

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.


Źródło : http://umtychy.pl/