TGS : Spotkanie z Robertem Kalaberem, selekcjonerem Reprezentacji Polski w hokeju na lodzie.

 


Tyska Galeria Sportu – 15 października 2020 r., godz. 18:00

Kolejne spotkanie w Tyskiej Galerii Sportu to rozmowa z nowym trenerem–selekcjonerem Reprezentacji Polski w hokeju na lodzie oraz gościem specjalnym – Arkadiuszem Sobeckim, wieloletnim bramkarzem GKS TYCHY , a obecnie trenerem bramkarzy w tyskim klubie i reprezentacji Polski. To świetna okazja, aby bezpośrednio dowiedzieć się więcej o wyzwaniach, jakie czekają hokeistów w przyszłym roku.

Polski hokej w 2021 roku czekają wyzwania, których wyniki mogą mieć wielkie znaczenie dla przyszłości tego sportu w naszym kraju. Najpierw nasza reprezentacja zagra w Katowicach w mistrzostwach świata dywizji IB, a następnie czeka ją turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich, w którym zmierzy się ze Słowacją, Austrią i Białorusią.

Pochodzący z Bratysławy Robert Kalaber ma 51 lat. Był zawodnikiem słowackich klubów Dukla Senica, MHC Prievidza i ŠHK 37 Piešťany . Trenerską karierę rozpoczynał w słowackiej drugiej lidze, prowadząc Duklę Senica. Następnie przeniósł się do HK Dukla Trenčín , a od 2014 roku pracuje w JKH GKS Jastrzębie . Z polskim klubem dwukrotnie (2018, 2019) zdobył Puchar Polski, a w rozgrywkach ligowych srebrny (2015) i brązowy (2020) medal. W latach 2017–2020 Kalaber był selekcjonerem reprezentacji Bułgarii, z którą awansował z Dywizji III do IIB.

miejsce: Tyska Galeria Sportu , ul. Edukacji 7
gość: Robert Kalaber
gość specjalny: Arkadiusz Sobecki
prowadzi: Tadeusz Musioł ( Radio Katowice )
zapisy: Kamil Hajduk, tel. 515 717 430, e-mail: k.hajduk@tgs.tychy.pl
liczba uczestników ograniczona
wstęp wolny


Źródło : http://umtychy.pl/