Bezprzewodowe stetoskopy od PZUW dla tyskiego Szpitala Wojewódzkiego.

 


TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych przekazał Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu Megrez, jako jednemu z dwóch w kraju, bezprzewodowe stetoskopy wraz ze słuchawkami, które umożliwiają badanie chorych na odległość. Oparte na sztucznej inteligencji innowacyjne rozwiązanie pomoże zarówno zakażonym koronawirusem pacjentom Szpitala Wojewódzkiego w Tychach, jak i personelowi medycznemu.Nowatorskie bezprzewodowe stetoskopy umożliwiają zdalne badanie płuc i serca. Wyposażony w urządzenie pacjent przykłada je we wskazane punkty na ciele, a przebywający z dala od niego lekarz za pośrednictwem internetowej platformy dostaje natychmiastowy odczyt. Chorzy mogą samodzielnie wykonywać badanie w dowolnym miejscu i czasie, kierując się wskazówkami specjalnej aplikacji albo lekarza. Wyniki wszystkich badań są w każdym miejscu i czasie dostępne online dla lekarza.

– Stetoskopy odpowiadają zgłaszanym oczekiwaniom lekarzy i pielęgniarki na wsparcie sprzętem wspomagającym ich pracę zwłaszcza z pacjentami zakażonymi koronawirusem – ocenia Mariola Szulc, prezes WSS Megrez – Teraz aparaty trafią w ręce personelu medycznego, który będzie sprawdzał w praktyce wachlarz możliwości ich zastosowania. Docelowo chcielibyśmy, żeby takie urządzenia trafiły na wyposażenie wszystkich oddziałów naszego szpitala.

– Zdrowie jest najważniejsze. Dlatego w krytycznym okresie pandemii sięgamy po najnowocześniejsze technologie, by wspierać leczenie chorych i chronić przed zarażeniem szpitalny personel – podkreśla prezes TUW PZUW Rafał Kiliński.


Źródło : Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez Sp z o o