Tyscy hokeiści trenują na lodzie.

 


Po pięciu miesiącach przerwy Mistrzowie Polski wrócili na lód. Hokeiści GKS Tychy codziennie rano od poniedziałku do piątku meldują się na tafli Stadionu Zimowego. Trzy razy w tygodniu podopieczni Krzysztofa Majkowskiego trenują dwa razy dziennie. Po południu tyszanie wykuwają formę na siłowni i crossficie. Praca nad siłą i wytrzymałością trwa już od kilku tygodni i sztab szkoleniowy nie ma zamiaru dawać zawodnikom taryfy ulgowej.

W tym tygodniu w treningach pomagał nam Tomasz Kurzawa. To świetny fachowiec, który specjalizuje się technice jazdy na łyżwach oraz technice użytkowej , czyli kontroli nad krążkiem. Tomek wspierał nas już w ostatnich sezonach i bardzo dziękujemy mu za pomoc również w tym roku – mówi Krzysztof Majkowski, trener GKS Tychy.

Niestety sztab szkoleniowy nie będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników. Jakub Witecki przeszedł operację zszycia łękotki i na pewno czeka go sześciotygodniowa przerwa. Dopiero po tym czasie zawodnik będzie mógł rozpocząć przygotowania indywidualne. Kilkudniowy odpoczynek czeka również Patryka Koguta, ale do treningów wrócił już z kolei Olaf Bizacki.

W przyszłym tygodniu zajęcia z drużyną rozpoczną również Alex Szczechura, Michael Cichy, John Murray, Christian Mroczkowski i Jason Seed.

Z powodów formalnych w późniejszym terminie treningi rozpocznie Jean Dupuy’a.Źródło : https://gkstychy.info/hokej/