Fortuna 1 liga : Miedź Legnica – GKS Tychy 2:2

W meczu 30. kolejki polskiej 1. ligi, który rozegrany został 4 lipca, zespół Miedzi zremisował z GKS-em Tychy 2-2 (1-1). Mecz na Stadionie im. Orła Białego w Legnicy obejrzało 1 019 widzów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Omar Santana wywołał eksplozję radości wśród kibiców Miedzi, zdobywając bramkę w 12. minucie spotkania.

Zawodnicy GKS-u Tychy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 41. minucie Szymon Lewicki wyrównał wynik meczu. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć strzelonych goli.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 59. minucie Maciej Sliwa zastąpił Joana Romána.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Miedzi w 61. minucie spotkania, gdy Joan Román zdobył drugą bramkę. W 64. minucie Łukasz Moneta został zmieniony przez Wojciecha Szumilasa, a za Macieja Mańkę wszedł na boisko Bartosz Szeliga, co miało wzmocnić jedenastkę GKS-u Tychy. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kacpra Kostorza na Patryka Makucha.

W 74. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Łukasza Sołowieja z GKS-u Tychy, a w 77. minucie Artura Pikka z drużyny przeciwnej.

Zespół Miedzi niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 19 minut, drużyna gości doprowadziła do remisu. Gola strzelił Wojciech Szumilas. W 88. minucie Jakub Łukowski został zmieniony przez Marcina Garucha, co miało wzmocnić jedenastkę Miedzi. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sebastiana Stebleckiego na Dawida Kasprzyka.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-2.

11 lipca drużyna GKS-u Tychy zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie Puszcza Niepołomice.

Miedź Legnica – GKS Tychy 2:2 (1:1)
1:0 – Omar Santana (12.)
 1:1 – Szymon Lewicki (41.)
 2:1 – Joan Román (61.)
 2:2 – Wojciech Szumilas (80.)

Sędziował: Sebastian Krasny (Kraków).

Miedź Legnica: 1. Łukasz Załuska – 23. Paweł Zieliński, 26. Božo Musa, 25. Nemanja Mijušković, 33. Artur Pikk Ż – 10. Jakub Łukowski (88, 7. Marcin Garuch), 14. Omar Santana, 13. Adrian Purzycki, 8. Marquitos, 70. Maciej Śliwa (59, 22. Joan Román) – 21. Kacper Kostorz (75, 27. Patryk Makuch). Trener Ireneusz Kościelniak.

GKS Tychy: 91. Konrad Jałocha – 24. Dominik Połap, 14. Dario Krišto, 3. Łukasz Sołowiej Ż, 5. Maciej Mańka (76, 20. Bartosz Szeliga) – 17. Sebastian Steblecki (90, 9. Dawid Kasprzyk), 22. Wilson Kamavuaka, 31. Keon Daniel, 8. Łukasz Grzeszczyk, 13. Łukasz Moneta (64, 96. Wojciech Szumilas) – 32. Szymon Lewicki. Trenerzy Tomasz Horwat i Jarosław Zadylak.