Elektryczne hujalnogi blinkee.city w Tychach

 


Elektryczne hulajnogiblinkee.city pojawiły się w Tychach. Dzięki temu mieszkańcy mają do dyspozycji już dwa rodzaje ekologicznych urządzeń: skutery i hulajnogi.

Zgodnie z wypowiedzą Marcina Maliszewskiego, eksperta e-mobliności, prezesablinkee.city, którą udzielił podczas uruchamianiu skuterów w Tychach:  „Jesteśmy polską firmą, a naszą domeną jest technologia, więc możemy szybko reagować i  podejmować decyzje korzystne dla lokalnych użytkowników.”(informacja prasowa z dn. 31 maja 2020 r.), firma w ekspresowym tempie dostarczyła mieszkańcom Tychów kolejne ekologiczne urządzenia. W maju na ulicach miastach pojawiły się skutery, a obecnie dołączyły do nich 40 elektryczne hulajnogi.

By jeździć na hulajnodze elektrycznej blinkee.city należy pobrać aplikacje na telefon do zarządzania przejazdami. Jeśli ktoś już jest użytkownikiem blinkee.city w innym mieście lub skuterów w Tychach, to korzysta z tej samej apki. Hulajnogi są jednoosobowe, mają ograniczenie do 25 km/h, światła LED z przodu i z tyłu, a także dwa, niezależne od siebie hamulce – elektryczny oraz intuicyjny. Korzystać z usługi wypożyczenia elektrycznych hulajnóg mogą osoby pełnoletnie, które zaakceptują regulamin. Warunkiem jest też posiadanie karty płatniczej.

Hulajnogi blinkee.city są czyszczone i dezynfekowane na bieżąco, czyli zawsze przy wymianie baterii lub gdy trafią do serwisu, a dodatkowo nasi serwisanci dezynfekują pojazdy, które stoją na ulicach. Niezależnie od naszej pracy dla bezpieczeństwa, w trakcie korzystania z pojazdów, zalecamy noszenie jednorazowych rękawiczek.

www.facebook.com/Blinkeee/videos/647155552520997/

(film nagrano w Katowicach, a wypowiada się Łukasz Tojka, partner blinkee.city)

Na koszt jazdy hulajnogą składa się opłata startowa 2,50 zł oraz opłata minutowaza jazdę 0,49 zł, a za postój 0,09 zł. Warto zaznaczy, że w cenniku jest opłata dobowa –
69zł, która pozwala na nieograniczoną ilość korzystania zarówno z hulajnogi jaki
i skutera, bądź z jednego z tych urządzeń. Szczegóły i zasady korzystania usług znajdują się na stronie www.blinkee.city .

Let’s blinkee.city in Tychy!