AUKSO x-tra: Vivaldi // Piazzolla.

 


AUKSO X-TRA: VIVALDI // PIAZZOLLA
19.06.2020 | godz. 19:00

Co mają ze sobą wspólnego wirtuoz bandoneonu, odnowiciel tanga argentyńskiego Astor Piazzolla i Antonio Vivaldi, wenecki skrzypek, kompozytor i ksiądz, któremu – jak głosi legenda – zdarzało się przerywać msze i biec do zakrystii, by zapisać temat muzyczny, który właśnie pojawił mu się w głowie? Poza narodowością (bo Piazzolla urodził się w Argentynie, ale był dzieckiem włoskich imigrantów) na pewno temperament, manifestowany również w muzyce, ale też samą metodę – tango nuevo Piazzolli nawiązuje przecież do muzyki barokowej. Łączą ich też inspiracje – „Cztery pory roku” Vivaldiego można zestawić z „Czterema porami roku w Buenos Aires” Piazzolli, jak to uczynili chociażby Gidon Kremer i jego Kremerata Baltica na płycie „Eight Seasons”. Choć więc dzieliły ich epoki i kontynenty, spotkanie Astora i Antonia w Tychach nie będzie przypadkowe.

Antonio Vivaldi – Le quattro stagioni op. 8
Astor Piazzolla – Cuatro estaciones porteñas

Marcin Wyrostek – akordeon
Łukasz Kuropaczewski – gitara
AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy
Marek Moś – dyrygent

Uwaga:
Ze względu na wprowadzone przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wytyczne dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce, zakup biletu wstępu na koncert i uczestnictwo w koncercie jest równoznaczne z akceptacją poniższych warunków:

– Każdy uczestnik zobowiązuje się do samodzielnego wyposażenia się w konieczne środki ochrony osobistej – maseczkę zasłaniającą nos i usta – której noszenie w miejscu koncertu jest obowiązkowe.
– W uzasadnionych przypadkach dane osobowe uczestnika koncertu (imię, nazwisko, adres, numer telefonu) zostaną udostępnienie Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu oraz służbom porządkowym.
– Uczestnikiem koncertu może być jedynie osoba, która wedle swojej najlepszej wiedzy nie jest osobą zakażoną lub nie przebywa na kwarantannie / pod nadzorem epidemiologicznym.


Źródło : Aukso