Już dzisiaj egzamin ósmoklasisty 2020.

 


16 czerwca uczniowie klas ósmych rozpoczynają egzamin ósmoklasisty. Pierwszego dnia, we wtorek uczniowie zmierzą się z zadaniami z języka polskiego, w środę z matematyki, a w czwartek o godz. 9.00 rozpoczną egzamin z języka obcego nowożytnego.

W Tychach do egzaminu ósmoklasisty przystąpi   903   uczniów publicznych szkół podstawowych.  Wszystkie egzaminy rozpoczną się o godz.9.00, z tym, że egzamin z j. polskiego uczniowie będą pisali 120 minut, z matematyki – 100 minut, a egzamin z języka obcego potrwa 90 minut.

– W przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty, czas pracy z poszczególnymi arkuszami może zostać przedłużony: o 60 minut – w przypadku języka polskiego, o 50 minut – w przypadku matematyki oraz   o 45 minut – w przypadku języka obcego nowożytnego   – mówi   Dorota Gnacik – dyrektor Miejskiego Centrum Oświaty w Tychach.

Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną.

Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 31 lipca br. Tego samego dnia uczniowie poznają swoje wyniki oraz otrzymają zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.


Źródło : http://umtychy.pl/