ProLOGOOS : Słuchowisko „Darcie pierza” Agnieszka Osiecka.

 


Słuchowiskiem „Darcie pierza” Agnieszki Osieckiej otwieramy cykl słuchowisk jakie przygotowaliśmy dla Was w ramach proLOGOS Festiwal Słowa Online.

Audycje będą emitowane począwszy od 12 czerwca aż do 4 września, w cyklach dwutygodniowych. Oprócz tekstu Agnieszki Osieckiej będziecie mogli posłuchać tekstów Jonasza Kofty czy Jeremiego Przybory, patronów literackich festiwalu proLOGOS.

 „Darcie pierza” – ostatni tekst dramatyczny Agnieszki Osieckiej, będący sztuką pożegnalną z wyraźnym rysem autobiograficznym – starsza kobieta porządkuje swe pamiątki i wspomnienia w towarzystwie młodego asystenta, nie do końca świadomego, że pomaga jej się szykować do odejścia. To swego rodzaju testament, tyle tylko, że „testament” brzmi ciężko i podniośle, a metaforyczne „darcie pierza” ma lekkość i delikatność puchu, symbolizującego kruchość ludzkiego istnienia. Pierze będące pamiątkami, wspomnieniami, listami, a cała sztuka tęsknotą za pełnią życia, wiecznym niedosytem miłości i czułości. Mimo patetyczności tematu, w sztuce nie brakuje dowcipu i lekkiego absurdu.

Tekst: Agnieszka Osiecka

Występują: Judyta Paradzińska, Mateusz Górski, Maciej Górski.

Realizacja nagrań: Arkadiusz Czyżewski

Muzyka i udźwiękowienie: Joanna Piwowar-Antosiewicz

Montaż, miks i mastering: Krzysztof Kurek

Nagrania będzie można posłuchać na naszym kanale YouTube oraz na FB.

Projekt powstał w ramach programu „Kultura w sieci” i jest współfinansowany przez Narodowe Centrum Kultury.