Dwa nowe elektrobusy już w Tychach.

 


Do Tychów przyjechały dwa elektrobusy, zamówione przez Tyskie Linie Trolejbusowe. Dołączą do 24 trolejbusów jeżdżących już po Tychach.

– Obecnie producent przeprowadza testy nowych pojazdów – w szczególności w zakresie wykorzystania infrastruktury służącej do ładowania baterii trakcyjnych. W najbliższym tygodniu oba elektrobusy będzie można spotkać na ulicach Tychów podczas jazd testowych, najczęściej w zatoce przystankowej na ulicy Wyszyńskiego, gdzie zlokalizowano maszt ładowarki automatycznej (pantografowej). Tam prowadzone będą próby szybkiego ładowania pojazdów – poinformował Marcin Rogala, prezes TLT.

Kiedy testy się zakończą, a wszystkie systemy będą działać poprawnie, autobusy elektryczne zostaną oficjalnie przekazane TLT. Jednak zanim zaczną wozić pasażerów, konieczna będzie jeszcze ich rejestracja.

Dzięki temu, że elektrobusy nie korzystają z sieci trakcyjnej, będzie można je wykorzystywać na tych liniach, na których dotychczas trolejbusy nie mogły się pojawiać.

To pierwsze w Polsce autobusy elektryczne wyposażone w system ogrzewania zasilany CNG. Są niskopodłogowe, na pokład zabiorą 80 pasażerów.


Źródło : https://www.radioexpress.pl/