Tyscy hokeiści rozpoczęli przygotowania do sezonu.

 


Najpierw solidna rozgrzewka, później koszykówka i piłka ręczna, a po południu drugi trening. Tak wyglądał pierwszy dzień przygotowań Mistrzów Polski do nowego sezonu. W inauguracyjnych zajęciach po blisko trzymiesięcznej przerwie wzięło udział 19 zawodników. Wśród nich pojawił się zakontraktowany kilka tygodni temu Patryk Wronka i 20- letni wychowanek MOSM Tychy, Wiktor Plewnia, który ostatni sezon spędził w kanadyjskiej lidze GMHL.

Pierwszy tydzień ma wprowadzić zawodników do cięższych treningów. Od następnego poniedziałku będziemy mogli korzystać już z siłowni i obciążenia będą coraz większe. Na pewno przygotowania nie będą wyglądały w taki sam sposób jak w ostatnich latach, ponieważ zmieniliśmy trochę system treningów. Na pewno nowością dla zawodników będą zajęcia z jogi. Generalnie przygotowaliśmy im kilka urozmaiceń. Będziemy korzystać z kajaków, a w dwa piątki planujemy wyjechać w góry na rowery. Tam zrobimy trasy rowerowe i premie górskie – mówi Krzysztof Majkowski, trener GKS Tychy.

Od poniedziałku do środy podopieczni Krzysztofa Majkowskiego będą trenować dwa razy dziennie. W czwartek i piątek czeka na nich jeden trening, a sobota będzie poświęcona na regenerację. Choć zawodnicy wrócili do treningów po dłuższej przerwie, to każdy z nich przygotowywał się indywidualnie w domu, ogródku czy lesie.

Jesteśmy profesjonalistami, hokeistą się jest, a nie bywa i my musimy to udowadniać każdego dnia. Fakt, że skończyliśmy sezon nie zwalnia nas z dbania o siebie. Widać już po pierwszym treningu, że wszyscy są w dobrej formie i solidnie przepracowaliśmy ostatnie miesiące. Na pewno było dziś wesoło na treningu, bo mieliśmy okazję po raz pierwszy od dawna ćwiczyć w grupie – dodaje Filip Komorski, napastnik GKS Tychy.

Pierwszy etap przygotowań potrwa do końca czerwca. Następnie zawodnicy otrzymają dwutygodniowe urlopy i pod koniec lipca wyjadą na lód. Sztab szkoleniowy wstępnie zaplanował już po dwa mecze kontrolne z Unią Oświęcim, GKS Katowice i Zagłębiem Sosnowiec. Dokładne terminy zostaną ustalone dopiero po decyzji organizatorów Memoriału Pavla Zabojnika w którym od kilku lat Mistrzowie Polski mają okazję występować.

Kadra GKS Tychy na pierwszym treningu:

BRAMKARZE:

Kamil Lewartowski

OBROŃCY:

Bartosz Ciura, Olaf Bizacki, Oliwier Kasperek, Bartłomiej Pociecha, Michał Kotlorz, Peter Novajovsky, Wiktor Plewnia

NAPASTNICY:

Kacper Gruźla, Filip Komorski, Mateusz Gościński, Jarosław Rzeszutko, Jan Krzyżek, Radosław Galant, Mateusz Ubowski, Jakub Witecki, Patryk Kogut, Bartłomiej Jeziorski, Patryk Wronka.


Źródło : https://gkstychy.info/hokej/