Spotkania Karolińskie – Tajemnica skarbu na kurzej nóżce.

 


Miejskie Centrum Kultury w Tychach oraz parafia bł. Karoliny zapraszają na kolejne ze Spotkań Karolińskich. Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy najmłodszych na wesoły i niezwykły spektakl w wykonaniu Teatru Trip, który odkryje przed nami tajemnicę skarbu na kurzej nóżce.

Transmisja spektaklu LIVE odbędzie się 31 maja o godzinie 18.15 na kanale YouTube TV Karolina https://bit.ly/TVKarolina

„Tajemnica skarbu na kurzej nóżce” – bajka ta opowiada historię Matyldy i Beniamina, którzy odbywają podróż do świata baśni i wyobraźni.

Stary domowy strych zamienia się w królestwo magii, gdzie nowo mianowani czarodzieje poznają kota Teodora i wraz z nim udają się na Łysą Górę, by odnaleźć tajemniczy Skarb, przechowywany przez złą i okrutną wiedźmę Teklę. Po drodze poznają pewnego zwariowanego mieszkańca zaczarowanego lasu, by wraz z nim stawić czoła swoim lękom.

Przedstawienie zwraca uwagę na wartości płynące z czytania książek. Dzięki podróży w głąb poznawanych historii dzieci pobudzają swoją wyobraźnię, rozwijając tym samym swoją kreatywność.

Spektakl odbędzie się w cyklu „Spotkań Karolińskich” organizowanych przez Ośrodek Christoforos, Parafię bł. Karoliny w Tychach oraz Miejskie Centrum Kultury w Tychach.


Źródło : http://kultura.tychy.pl/