Urząd Miejski w Bieruniu coraz bardziej dostępny dla Mieszkańców.

 


Od poniedziałku, 25 maja Urząd Miejski w Bieruniu będzie bardziej dostępny dla Interesantów. Otwarta zostanie Kancelaria Ogólna Urzędu (na parterze budynku). Najważniejsze sprawy można będzie załatwiać również w poszczególnych komórkach organizacyjnych Urzędu.

Od 25 maja 2020 r. Kancelaria Ogólna i Kasa Urzędu będą dostępne Interesantów w następujących godzinach:

  • poniedziałki – 8:00 – 16:00
  • wtorki, środy i czwartki – 8:00 – 14:30
  • piątki – 8:00 – 13:00

W związku z ogłoszeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii oraz na podstawie § 12 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r, Urząd Miejski w Bieruniu realizuje wyłącznie zadania niezbędne dla zapewnienia porządku publicznego, zdrowia, bezpieczeństwa i pomocy Mieszkańcom w szczególności sprawy z zakresu: 1) rejestracji stanu cywilnego; 2) ewidencji ludności i dowodów osobistych; 3) pomocy społecznej; 4) świadczenia usług komunalnych; 5) ochrony środowiska.

W zakresie realizacji niezbędnych spraw, od 25 maja 2020 r. również komórki organizacyjne Urzędu będą przyjmować Interesantów, ale zachowywać należy następujące zasady bezpieczeństwa:

  1. W jednym pomieszczeniu nie może być więcej niż jeden Interesant na jedno stanowisko obsługi (nie licząc osoby obsługującej),
  2. Obsługa Interesanta odbywa się z zastosowanie zasad bezpieczeństwa i higieny, wynikających z bieżących wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego (maseczki, bezpieczna odległość, dezynfekcja).

Wszelkie sprawy urzędowe załatwiać można nadal:

przez telefon – +48 32 708 09 10

przez e-mail – urzad@um.bierun.pl

przez ePUAP – KLIKNIJ TUTAJ.

Numer telefonu do Kancelarii Urzędu Miejskiego w Bieruniu: +48 32 708 09 10

Wykaz numerów telefonów do poszczególnych Wydziałów, Referatów i Biur dostępny jest

POD TYM LINKIEM – KLIKNIJ TUTAJ.

Przypominamy, że Mieszkańcy mają także do dyspozycji e-Urząd – platformę oferującą elektroniczne usługi – DOSTĘPNĄ POD TYM LINKIEM – KLIKNIJ TUTAJ

Zachęcamy Mieszkańców do zakładania profilu na ePUAP-ie. Swoją tożsamość potwierdzić można w kancelarii Urzędu Miejskiego w Bieruniu (ul. Rynek 14 – parter budynku). Dzięki ePUAP wiele spraw w różnych urzędach załatwić można bez wychodzenia z domu — przez internet, w wybranym przez siebie czasie i w dowolnym miejscu.


Źródło : https://www.bierun.pl/