Tydzień Matki i Dziecka – Nasza mama czarodziejka.

 


W związku ze zbliżającym się Dniem Matki oraz Dniem Dziecka Teatr Mały Tychy łączy obydwa wydarzenia i zaprasza na Tydzień Matki i Dziecka, który odbędzie się od 26 maja do 1 czerwca br. W ramach wydarzenia najmłodsi tyszanie wraz z rodzicami będą mieli okazję posłuchać ciekawych opowiadań, wziąć udział w konkursach i sondzie teatralnej. W organizację Tygodnia Matki i Dziecka włączyły się m.in: Miejskim Centrum Kultury w Tychach, Wydawnictwo Zakamarki, Wydawnictwo Literatura oraz miłośnicy naszego teatru, którzy są zaangażowani we współtworzenie słuchowisk.

26.05.2020 g. 16:00

Słuchowisko zwierające fragment książki Joanny Papuzińskiej pt. ,,Nasza mama czarodziejka”, będącej również lekturą szkolną. Usłyszymy opowiadania, w których z pozoru zwykła mama trójki dzieci, postrzegana jest przez nich jako czarodziejka, udowadniając, że nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Tytułowa bohaterka potrafi znaleźć rozwiązanie wielu problemów i pomaga innym w trudnych sytuacjach.

Słuchowisko wykonane przy współpracy Teatru Małego z Miejskim Centrum Kultury w Tychach. W słuchowisku wyeksponowane zostaną prace plastyczne dzieci biorących udział w XII edycji Miejskiego Konkursu Plastycznego pn. ,,Mama, Matusia, Mateńka”, organizowanego właśnie przez MCK Tychy.

W słuchowisku udział biorą:

Alina Bachara, Anna Białoń, Paweł Drzewiecki

Realizacja nagrań: Tomasz Cichocki

Montaż i udźwiękowienie: Joanna Piwowar-Antosiewicz