Uber Eats w Tychach.

 


Uber Eats kontynuuje rozwój na Śląsku, rozszerzając dostępność swojej usługi z 7 do 11 miast. Już od dziś – 18 maja – mieszkańcy Dąbrowy Górniczej, Rybnika, Tychów oraz Bielska-Białej zyskują możliwość zamawiania ulubionych posiłków z dowozem na wyciągnięcie ręki. Nowi użytkownicy aplikacji mogą skorzystać również ze specjalnej promocji oraz darmowej, bezkontaktowej dostawy z McDonald’s przez pierwsze dwa tygodnie działania aplikacji w regionie.

Śląsk Uber Eatsem stoi

Jeszcze w kwietniu minionego roku aplikacja witała się z mieszkańcami Katowic, by po nieco ponad roku dotrzeć do przeszło 3 mln mieszkańców województwa śląskiego z jedenastu miast. Wśród oferowanych menu użytkownicy znajdą klasyczne, regionalne propozycje oraz specjały kuchni świata.

Łącznie liczba nowo dodanych restauracji z woj. śląskiego do Uber Eats wynosi ponad 40. Tym samym pełna lista lokali współpracujących z aplikacją w regionie obejmuje przeszło 300 knajp.

Rozwój w całej Polsce

W trudnym czasie pandemii Uber Eats dokłada starań, by wesprzeć lokalnych restauratorów w całej Polsce. W efekcie aplikacja funkcjonuje już w 29 miastach w całym kraju, a w tym tygodniu dołączą dwa kolejne – Zielona Góra oraz Gorzów Wielkopolski. Ponadto, w okresie od stycznia do kwietnia br. liczba restauracji współpracujących z aplikacją wzrosła o 188 proc., przewyższając nawet wzrosty w pozostałych krajach Europy, które w tym samym okresie zwiększyły liczbę nowych restauracji o 67 proc.

Wsparcie dla przedsiębiorstw i bezpieczeństwo

Od początku trwania epidemii firma wprowadziła szereg inicjatyw mających na celu pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa dostaw oraz wsparcie zarówno lokalnych biznesów restauracyjnych, jak i dostawców i klientów. Dzięki usłudze Uber Eats restauratorzy na Śląsku zyskują dodatkowe możliwości prowadzenia swojej działalności w tym trudnym czasie oraz dostęp do większej liczby klientów w swoim mieście.

Pakiet narzędzi przygotowany przez Uber Eats obejmuje m.in.:

  • Możliwość rozliczania płatności dziennie zamiast tygodniowo,
  • Przyśpieszenie procesu dołączenia restauracji do platformy Uber Eats,
  • Wprowadzenie opcji „Pick Up” – możliwości odbioru osobistego dla wszystkich restauracji, bez pobierania dodatkowej prowizji,
  • Dostawę bezkontaktową, która pozwala kurierom na pozostawianie zamówienia pod drzwiami lub w wyznaczonym miejscu, dla zwiększenia bezpieczeństwa.
  • Akcje promocyjne skierowane na zwiększenie zainteresowania lokalnymi restauracjami
  • Stała komunikacja z użytkownikami aplikacji, zawierająca informacje o wytycznych organów ds. zdrowia publicznego, zalecenia dotyczące bezpieczeństwa i higieny oraz działań firmy związanych z pandemią koronawirusa
  • Zwrot wydatków na środki ochrony osobistej, a także rekompensata finansowa dla partnerów realizujących dostawy w przypadku zdiagnozowania u nich COVID-19.

Jak skorzystać z promocji?

Na start dla nowych użytkowników firma przygotowała specjalną promocję z siecią restauracji McDonald’s.W celu wypróbowania specjalnej oferty w całym województwie należy… pobrać i zainstalować aplikację Uber Eats na swojego smartfona. Następnie, po jej uruchomieniu, w zakładce „Promocje” użytkownicy korzystający z niej po raz pierwszy mogą wpisać kod promocyjny ZJEDZ. Umożliwi on nieograniczoną ilość darmowych dostaw z restauracji McDonalds do dnia 7.06.2020.

Ostatnim krokiem jest wybranie ulubionej pozycji z menu i złożenie zamówienia.

Aplikacja Uber Eats jest dostępna naGoogle Play,App Store, oraz za pośrednictwem ubereats.com.

Uber Eats: z czym to się je?

Uber Eats to intuicyjna aplikacja mobilna łącząca użytkowników z restauracjami oraz dostawcami – partnerami Ubera, którzy oferują możliwość dowozu wybranego posiłku w czasie szybszym, niż było to możliwe do tej pory. Co ważne: w Uber Eats nie ma minimalnej kwoty zamówienia. Nie trzeba zatem spełnić wymogu osiągnięcia określonego pułapu cenowego, aby restauracja przyjęła nasze zamówienie.

Od kliknięcia wybranego dania w aplikacji i złożenia zamówienia, do przyjazdu kuriera upływa zazwyczaj poniżej 32 minut. Trasę dostawcy można śledzić na bieżąco na mapie w aplikacji, podobnie jak ma to miejsce w przypadku korzystania z aplikacji Uber do zamawiania przejazdu. Użytkownik wie też, o której godzinie dotrze do niego dostawca. Płatność za jedzenie pobierana jest z podpiętej do aplikacji karty bankowej.

Rozszerzenie działalności UberEats na polskim rynku gastronomicznym stanowi szansę dla restauratorów, którzy w tych wyjątkowych czasach nie tylko zyskują dodatkowe możliwości realizowania zamówień, ale także dostęp do większej liczby konsumentów. Mieszkańcy zaś mogą zamówić swoje ulubione dania z lokalnych restauracji za pośrednictwem platformy Uber Eats – wszystkie na wyciągnięcie ręki i z bezkontaktową dostawą.