Spotkania Karolińskie – „W hołdzie Ojcu Ojczyzny”.

 


18 maja przypada setna rocznica urodzin Papieża Jana Pawła II. Z tej okazji odbędzie się szczególny eKoncert w ramach Spotkań Karolińskich. Pod hasłem „W hołdzie Ojcu Ojczyzny” tyszanie – Piotr Pudełko, Katarzyna Pudełko i Agnieszka Zimna przypomną najpiękniejsze melodie związane z tematyką sakralną. Transmisja koncertu odbędzie się 17 maja o 18.15 na kanale YouTube TV Karolina.

Wśród wielkich Polaków z pewnością możemy znaleźć poetów, naukowców, polityków i sportowców. W tym wypadku często zapominamy o tych, których dzieła to nie liczby, sumy czy trofea.

Dzieło Papieża Jana Pawła II jest nienamacalne, wręcz niewidoczne a przecież trwa w sercach wielu – żeby nie powiedzieć – milionów Polaków oraz wiernych kościoła katolickiego. Nic dziwnego, że mówimy jako o wielkim, lecz nawet nie zestawiamy Go z tymi, o których mowa na początku, ponieważ to co On zbudował jest niepoliczalne.

W wigilię rocznicy urodzin Jana Pawła II wybrzmią dźwięki utworów związanych z nim bezpośrednio oraz takich, które mogą o nim mówić. Podczas kolejnego Spotkania Karolińskiego, tyscy artyści:

👉 Piotr Pudełko – fortepian
👉 Katarzyna Pudełko – flet
👉 Agnieszka Zimna – wokal

zaprezentują wokalne oraz instrumentalne utwory w hołdzie Papieżowi Polakowi.

Zabrzmią najbardziej znane utwory – nie może zabraknąć Barki, ale zabrzmią także najpiękniejsze melodie związane z tematyką sakralną takie jak Obój Gabriela z filmu „Misja”.

Koncert „W hołdzie Ojcu Ojczyzny” realizowany jest w ramach Tyskiego Banku Kultury, programu grantowego Miejskiego Centrum Kultury w Tychach.

Wieczór poświęcony Papieżowi Polakowi odbędzie się w cyklu „Spotkań Karolińskich”, a organizatorem jest Ośrodek Christoforos, parafia bł. Karoliny w Tychach oraz Miejskie Centrum Kultur w Tychach.


Źródło : http://kultura.tychy.pl/