Kierowca Volvo pędził na S1 ponad 200 km/h.

 


Nie zauważył policyjnego radiowozu, pędził ponad 200 km/h. Kierowca Volvo na drodze S-1 wyprzedził policyjny radiowóz i dalej kontynuował jazdę. Został zatrzymany przez policjantów grupy SPEED. Poza nim jeszcze trzech innych kierowców zostało zatrzymanych na zbyt szybkiej jeździe. Konta piratów drogowych wzbogaciły się o punkty karne, a oni sami muszą zapłacić wysokie mandaty.

Pędzą, tłumaczą się pośpiechem, nie zaważając na ograniczenia prędkości ani na fatalne warunki na drodze. Czterech piratów drogowych zostało zatrzymanych w ciągu ostatnich dni przez grupę SPEED. Niechlubnym rekordzistą został kierujący Volvo, który nie zauważył mundurowych, wyprzedził policyjny radiowóz, a pomiar jego prędkości wykazał ponad 200 km/h.

Pozostali kierowcy zatrzymani zostali z pomiarami prędkości w okolicach 150 km/h, na odcinkach ograniczenia prędkości do 70 km/h oraz do 100 km/h. Wszyscy otrzymali punkty karne oraz wysokie mandaty.

Przypominamy, że zdecydowana większość tragicznych w skutkach wypadków jest spowodowana nadmierną prędkością. Nie mamy wówczas czasu na reakcję, w przypadku pojawienia się zagrożenia na drodze.Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/