Podsumowanie „majówki” na tyskich drogach.

 


Podczas tegorocznego długiego weekendu majowego nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwali tyscy policjanci. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z obowiązującymi przepisami i dozwoloną prędkością, a także czuwali nad przestrzeganiem ograniczeń związanych z epidemią.

W czasie długiego, majowego weekendu na tyskich drogach nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci odnotowali 5 niegroźnych kolizji. Podczas działań majowych na naszych drogach mundurowi zatrzymali jednego kierującego na „podwójnym gazie”. Był nim 35-letni tyszanin, który pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień wydanej przez Prezydenta Miasta Tychy, kierował samochodem marki Dacia Logan będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Apelujemy o rozwagę i dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze. Nierozsądnym kierowcom przypominamy, że jazda na „podwójnym gazie”, oprócz zagrożenia życia i zdrowia dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego, niesie za sobą również karę do dwóch lat pozbawienia wolności.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/