7 obcokrajowców odchodzi z GKS-u Tychy.

 


Wczoraj Mistrzowie Polski mieli rozpocząć przygotowania do nowego sezonu. Na razie jest to jednak niemożliwe, ale już teraz wiadomo, że w przyszłym sezonie na lodzie nie zobaczymy kilku zawodników. Klub nie zdecydował się na przedłużenie kontraktów z siódemką hokeistów. W GKS Tychy nie zagrają już Michael Kolarz, Niko Tuhkanen, Alexander Yeronau, Gleb Klimenko, Kirils Galoha, Alexei Yafimenka i Vyacheslav Trukhno.

Najdłuższym stażem w Tychach może pochwalić się Michael Kolarz. 33- letni obrońca rozegrał prawie pięć sezonów. W sumie na taflach PHL rozegrał 209 spotkań. Zdobył w nich trzynaście bramek i zanotował 41 asyst. W tym czasie zdobył  trzy Mistrzostwa Polski i dwa wicemistrzostwa. Wywalczył również krajowy puchar i brązowy medal w rozgrywkach Pucharu Kontynentalnego.

Alexander Yeronau w GKS Tychy występował od grudnia 2018 roku. Białoruski defensor wystąpił w 64 spotkaniach. Zdobył w nich sześć bramek i zanotował trzynaście asyst. Wywalczył dwa Mistrzostwa Polski.

Ostatnim z obrońców jest Niko Tuhkanen. Fiński defensor w barwach Mistrzów Polski występował od połowy grudnia 2019 roku. W trzynastu spotkaniach zdobył jedną bramkę.

Kilka tygodni później do Tychów dołączył Kirils Galoha. 24- letni łotewski napastnik wystąpił w 10 spotkaniach i zanotował tylko jedną asystę.

Pod koniec stycznia tego roku przy de Gaulle zameldował się Vyacheslav Trukhno. 33- letni napastnik rozegrał 8 spotkań, w których zdobył jedną bramkę i zanotował 2 asysty.

Więcej czasu w Tychach spędził z kolei Alexei Yafimenka. Napastnik z Białorusi w GKS Tychy występował od początku 2019 roku. 34- letni zawodnik rozegrał 75 spotkań. Zdobył w nich 39 bramek i zanotował 26 asyst. Na swoim koncie ma dwa Mistrzostwa Polski.

Ostatnim z zawodników jest Gleb Klimenko, związany z GKS Tychy od lutego 2018 roku. 36- letni napastnik na taflach PHL rozegrał 124 spotkania. Zdobył w nich 35 bramek i zanotował 62 asysty. W tym czasie świętował trzy Mistrzostwa Polski.

Zawodnikom dziękujemy za reprezentowanie barw GKS Tychy i życzymy powodzenia w dalszej karierze.

Wczoraj podopieczni Krzysztofa Majkowskiego mieli rozpocząć przygotowania do nowego sezonu. Ze względu na pandemię koronawirusa treningi rozpoczną się później. Kiedy dokładnie? Tego na razie nie wiadomo.

Musimy na bieżąco reagować na kolejne wytyczne ze strony rządu. Najprawdopodobniej treningi rozpoczniemy najwcześniej w czerwcu. Nie wiem również kiedy wystartują rozgrywki Polskiej Hokej Ligi – mówi Krzysztof Majkowski, trener GKS Tychy.

Władze Klubu chcą, żeby rozgrywki PHL wystartowały we wrześniu.


Źródło : https://gkstychy.info/hokej/